Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Głubczyce

Gmina Głubczyce położona jest w południowo-zachodniej części Polski. 43 kilometry od jego zachodniej granicy stanowią jednocześnie granicę między Polską a Republiką Czeską. Administracyjnie teren gminy należy do województwa opolskiego i powiatu głubczyckiego. Na terenie gminy Głubczyce znajduje się 55 miejscowości, w tym miasto Głubczyce i 45 wsi. Gmina Głubczyce zajmuje powierzchnię ok. 295 km2 (3,1% powierzchni województwa). Jest to największa gmina w województwie opolskim. Gmina Głubczyce położona jest w obrębie 2 jednostek geograficznych: jej południowo-zachodnia część położona jest w granicach dolnej części Gór Opawskich, będących częścią Przedgórza Sudeckiego, a północno-zachodnia i zachodnia część położona jest na Płaskowyżu Głubczyckim na Nizinie Śląskiej.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!