Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Chojnice

Chojnice jest ważnym ośrodkiem handlowym i węzłem komunikacyjnym pogranicza kaszubsko-krajnego. Jest siedzibą wielu instytucji, przedsiębiorstw, urzędów, organizacji i szkół, w tym uniwersytetów. Tętniące życiem Chojnice mają duży wpływ na okolicę, zamieszkałą przez ok. 100 tys. osób. Jest to doskonała baza wypadowa i punkt wypadowy dla turystów podróżujących w atrakcyjne miejsca w północnej Polsce. W Chojnicach zachowały się średniowieczne zabudowania i liczne zabytki architektury: mury obronne z wieżyczkami i Bramą Człuchowską, bazylika monitorująca, kościół jezuicki. Walory przyrodniczo-krajobrazowe tego obszaru to liczne jeziora, rzeki i lasy oraz rozwinięta sieć szlaków turystycznych sprawiają, że miasto jest bardzo atrakcyjne dla turystów, którzy czekają tu na niego liczne atrakcje.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!