Wyszukaj kategorie w Bielsko-BiałaCo warto zobaczyć w Bielsko-Białej?

Bielsko-Biała jest jednym z największych miast województwa śląskiego w Polsce, z populacją ok. 170 tys. mieszkańców w samym mieście i ponad pół miliona, jeśli weźmiemy pod uwagę jego powierzchnię metra. Oprócz różnych festiwali przez cały rok i imponujących przykładów architektury wiedeńskiej (miasto określane jest jako "Mały Wiedeń") Bielsko przyciąga wielu turystów swoją pozycją bramy do Beskidów.

Kultura w Bielsko-Białej

Bielsko-Biała od zawsze znana jest z różnorodności kulturowej, społecznej, narodowej i religijnej.) Przez stulecia Bielsko i Biała funkcjonowały jako odrębne miasta, powiązane ze Śląskiem Cieszyńskim i województwem małopolskim. Wpływ różnych trendów jest wyraźnie odzwierciedlony w wykwintnej architekturze miasta, zwanego małym Wiedniem lub małym Berlinem. Po odzyskaniu przez Rzeczpospolitą Polską pełnej demokracji stolica Podbeskidzia otworzyła się na współpracę z innymi miastami. Potwierdziło to m.in. podpisanie licznych umów z miastami partnerskimi na całym świecie. Poniżej znajduje się opis 20 miast partnerskich Bielska-Białej.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!