Miejsca warte odwiedzenia w Bielawie

Bielawa leży na wysokości 280 i 964 m n.p.m., w Górach Sowich. Uznawany jest za jeden z najpiękniejszych przyrodniczo regionów województwa dolnośląskiego i jest całorocznym celem turystycznym. Do atrakcji na wolnym powietrzu należą cztery główne szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności w parku krajobrazowym o powierzchni 80 kilometrów kwadratowych, a także trasy rowerowe i wyciągi narciarskie

Największą atrakcją jeziora Bielawskiego jest piaszczysta plaża strzeżona latem przez ratowników Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jest to idealne miejsce do pływania dla dzieci, młodzieży i osób starszych.

Atrakcje turystyczne w Bielawie

Nad jeziorem Bielawskim znajduje się przystań jachtowa. Do żeglowania po jeziorze można wypożyczyć kajakową łódź motorową.

Zwiedzając jezioro Bielawskie można wybrać się na spacer wzdłuż mola prowadzącego na wyspę. Na uwagę zasługuje fakt, że tego typu molo położone w bliskim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich jest rzadką atrakcją. Na wyspie można się zrelaksować leżąc na trawie, w domkach turystycznych lub siedząc na peronach. Tutaj można grillować w specjalnie przygotowanych piecach.

Nad jeziorem Bielawskim znajduje się fontanna oraz odkryty basen z placem zabaw i zjeżdżalnią. Miejsce to zostało całkowicie zmodernizowane w 2016 roku. Basen został otwarty w sierpniu 2016 roku.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie