Atrakcje w Białej Rawskiej

Biała Rawska to małe miasteczko o bogatej, ponad 750-letniej historii, jedno ze starszych ośrodków na Mazowszu. Już w XII wieku było to miasto kasztelańskie i znaczące centrum administracyjne, a także handlowe.

Powierzchnia gminy wynosi 210 km2 , z czego 10 km2 zajmuje Biała Rawska. Miasto zamieszkuje 3 200 osób, a społeczność 9 000 mieszkańców.

Ze względu na przyrodę leży na Wysoczyźnie Rawskiej. Środowisko naturalne charakteryzuje się czystymi wodami w górnym biegu rzeki Białki, otaczającymi kompleksy stawów rybnych, lasów sosnowych i kompleksu wód w okolicach Rzeczkowa, Białej Rawskiej i Ossy.

Turystyka w Białej Rawskiej

Gmina Biała Rawska należy do obszarów o wspaniałych walorach turystycznych. Brak przemysłu przyczynił się do tego, że powietrze jest tu czyste i świeże, a istniejące lasy i zbiorniki czystej wody, nowotwory i bobry żyją tam, są wspaniałymi miejscami do wypoczynku i turystyki. To także raj dla wędkarzy i osób, które chcą spędzić wakacje w ciszy i spokoju, spacerując alejkami lipowymi w Babsku (tu znajduje się zbiornik lipowy oraz ogród alpejski) Grzymkowicach i Ossie.

W Ossie znajduje się również unikalny zabytek przyrody - pięciusetletni dąb Goworek.

W gminie znajduje się wiele zabytków historycznych, szczególnie święte budowle i dwory:

1.Wojciecha w Białej Rawskiej, w którym znajduje się m.in. obraz ufundowany przez królową Bonę.

2.Antoniego Padewskiego z 1809 r., w Babsku

3.Pałac na Woli Chojnata

4.Kompleksy pałacowo-parkowe w Białej Rawskiej i Babsku

5.Kompleks dworski w Ossa

6.Dwór w Białogórnych, Błażejewicach i Gołyniu.

7.Na cmentarzu w Babsku warto zobaczyć także stary grobowiec Konstancji Gładkowskiej, muzę i prawdziwe zamiłowanie Fryderyka Chopina.

Kompleks sadów i obszarów uprawy jagód, które zajmują znaczną część gminy i stanowią przejście do tzw. W związku z tym miasto posiada pełną infrastrukturę technologiczną z oczyszczalnią ścieków, siecią wodociągowo-kanalizacyjną, wysypiskiem śmieci oraz nowoczesną centralą telefoniczną. Władze miasta starają się przyciągać inwestorów na wiele sposobów. Posiadamy atrakcyjną ofertę nieruchomości.

Wierzymy, że pobyt w naszej gminie dostarczy Państwu przyjemnych i niezapomnianych wrażeń.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie