Wyszukaj kategorieAtrakcje Turystyczne w Bełchatowie

Bełchatów jest miastem położonym w środkowej Polsce. Położony jest w województwie łódzkim, 160 km od Warszawy.

Bełchatów posiada największą elektrociepłownię węglową w Europie, Elektrownię Bełchatów, a także jedną z największych elektrowni opalanych paliwami kopalnymi na świecie. Wytwarza 27-28 TWh energii elektrycznej rocznie, co stanowi 20% całkowitej produkcji energii elektrycznej w Polsce.

W skład jednego oddziału miejskiego Bełchatowa wchodzą liczne osiedla mieszkaniowe, w tym osiedle Budowlanych, położone w centralnej części miasta (w pobliżu kina "Kultura", Miejskiego Domu Kultury, ratusza i kościoła). Osiedle położone jest również w pobliżu rzeki Rakówki i Parku Olszewskiego.

Miasto jest stolicą powiatu bełchatowskiego. Położony jest na Wyżynie Bełchatów, nad rzeką Rakówką, ok. 50 km od Łodzi i 25 km od Piotrkowa Trybunalskiego. Bełchatów jest ważnym ośrodkiem komunikacyjnym. Przez Bełchatów przebiega droga wojewódzka (Warszawa-Wrocław) oraz dwie drogi wojewódzkie. Przez miasto przebiega również trasa komunikacyjna Wrocław-Lublin. Dzięki dobrze rozwiniętemu transportowi lokalnemu mogą Państwo wygodnie podróżować również po samym Bełchatowie.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!