Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Żnin

Żnin to miasto powiatowe w woj. kujawsko-pomorskim w Polsce. Do 1950 r. należała do kolejnych form Wielkopolski i znajduje się w centrum obszaru etnograficznego Pałuk Żnińskich. Wraz z kilkoma sąsiednimi wioskami jest popularnym celem turystycznym na historycznym Szlaku Piastowskim.

Atrakcje turystyczne w mieście Żnin

Do większości atrakcji miasta można dotrzeć pieszo. Główny rynek miejski i niektóre ulice są deklarowane jako obszar dla pieszych. Dostępne są również taksówki.

Turyści, którzy chcą odwiedzić sąsiednie wioski, powinni skorzystać z zabytkowej linii kolejowej, kursującej codziennie od maja do sierpnia, w niektóre weekendy kwietnia, września i października oraz podczas Festiwalu Archeologicznego w Biskupinie we wrześniu.

Większość obiektów zabytkowych znajduje się w historycznym centrum miasta:

Wieża ratuszowa - gotycka budowla z XV wieku na środku Placu Wolności, muzeum.

Kościół św. Floriański - główny kościół miasta wzniesiony w stylu gotyckim, przebudowany w formie neoklasycystycznej po pożarze w XVIII w.

Hala miejska - XIX-wieczny budynek na Placu Wolności, muzeum

Dwór Sufragania - XVIII-wieczna budowla, dziś muzeum

Marcina z XV wieku we wschodniej części miasta.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!