Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Złotów

Złotów to miasto powiatowe położone nad Pojezierzem Krajeńskim, nad rzeką Głomią, ok. 34 km na północny wschód od Piły. Złotów położony jest niedaleko od pięciu jezior polodowcowych. Teren Złotowa nazywany jest pograniczem wielkopolsko-pomorskim.

Zabytki w Złotowie

Na środku Placu Kościuszki znajduje się klasycystyczny, dawny kościół ewangelicki św. Stanisława Kostki, wzniesiony w latach 1829-1830 według projektu Karla-Fryderyka Schinkla.

Na północ od placu znajduje się wczesnobarokowy kościół parafialny Wniebowzięcia Matki Bożej, wzniesiony w latach 1661-1664 na fundamentach w/w Andrzeja-Karola Grudzińskiego. Obecny kościół zbudowany został na miejscu dawnego drewnianego gmachu zniszczonego przez najeźdźców Szwedów.

W osiemnastowiecznym, watoszkowo-dubowym domu przy ul. Wojska Polskiego 2A mieści się Złotowskie Muzeum Ziemi.

Złotów jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie odsłonięto pomnik Piasta Kołodzieja, legendarnego protoplasty rodu Piastów, odsłonięty w 1957 roku.

Złotów wraz z bliskością szczyci się walorami przyrodniczymi sprzyjającymi turystyce oraz dobrze rozwiniętą rozbudowaną infrastrukturą hotelarsko-gastronomiczną.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!