Wyszukaj kategorieWejherowo

Wejherowo ma dogodną lokalizację w samym sercu Kaszub, pomiędzy Szczecinem a konurbacją trzech nadmorskich miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Dokładniej rzecz ujmując, leży 20 km od Gdyni z portem promowym, 30 km od nadmorskich kurortów Jastrzębia Góra i Karwia oraz 40 km od lotniska w Gdańsku. Dojazd do Gdyni, Gdańska i Sopotu nie stanowi żadnego problemu, ponieważ Wejherowo jest połączone przez SKM (linie szybkiej kolei podmiejskiej) oraz dodatkowo autostradą do Gdańska i Sopotu. Wszystko to sprawia, że Wejherowo jest bardzo dogodną bazą wypadową na wycieczkę do Gdańska. Przez miasto przebiega trasa międzynarodowa E-28 (droga krajowa nr 6), droga Gdańsk-Szczecin-Berlin oraz linia kolejowa.

Atrakcje turystyczne w Wejherowie

Serce Wejherowa bije na rynku z kolegialnym kościołem i ratuszem z początku XX wieku. W "Sali tradycji i historii Wejherowa" ratusza znajduje się alfabet kaszubski, który powstał z sgraffitem. Sgraffito jest techniką dekoracji ściennej, wykonywaną przez kilka tynków lub warstw farby naniesionych na ścianę, a następnie wydrapanych na kolorowy wzór.

W wieży ratusza znajduje się dzwon z 1649 r., podarunek od założyciela miasta Jakuba Wejhera (niemiecki: Jakob von Weiher, 1609-1657). Założycielowi miasta poświęcony jest pomnik pośrodku rynku. Odwiedź przytulne puby, browary, sklepy piekarnicze, ogrody letnie i sklepy z regionalnymi specjałami zgromadzonymi wokół rynku.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!