Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Trzebnica

Trzebnica to miasto położone w odległości 24 kilometrów na północ od Wrocławia. Miasto otoczone jest malowniczym Wzgórzem Trzebnickim - Kocie Górskim Widokiem na Trzebnicach z Winnej Góry. Najwyższe szczyty to m.in. od strony wschodniej Winna Góra - 219 m n.p.m., od strony zachodniej Farna Góra - 257 m n.p.m., od strony południowej Kapliczne Wzgórze - 244 m n.p.m.. Specyficzny urok krajobrazu tworzą również sady położone na obrzeżach miasta oraz otaczający je od strony południowej Las Bukowy. Las Bukowy jest ulubionym miejscem wycieczek pieszych i rowerowych zarówno dla mieszkańców, jak i gości odwiedzających miasto. Są tu doskonałe warunki nie tylko do cieszenia się ciszą i ciszą czy pięknem przyrody, ale także do aktywnych form wypoczynku. Wszystko to jest możliwe dzięki szlakom turystycznym i rowerowym, które prowadzą przez nierówne pagórkowate tereny do urokliwych i mało znanych części miasta i gminy. Bogata historia uzdrowiska wrzosowego pokrywa się z nowoczesnym rekreacyjnym charakterem miasta.

Miasto ma bogate tradycje historyczne. Na tym obszarze odkryto ślady człowieka prymitywnego (Homo erectus) sprzed 500 tysięcy lat.

Nazwa Trzebnica po raz pierwszy pojawiła się w dokumencie z 1138 roku. Pierwszym znanym właścicielem Trzebnicy był Piotr Włostowic.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!