Wyszukaj kategorie w TarnówInformacje o mieście Tarnów

Tarnów położony jest w południowo-wschodniej części Polski, 80 km od Krakowa. Tarnów posiada dogodny dojazd do lotniska w Krakowie (częste połączenie kolejowe z Tarnowa na lotnisko Kraków-Balice). W latach 1975-1998 Tarnów był stolicą regionu. Dziś Tarnów zamieszkuje 120 tys. mieszkańców. W Tarnowie funkcjonują trzy uczelnie wyższe, na których studiuje 15 tys. osób.

Atrakcje w Tarnowie

Tarnów jest pięknym miastem o wyjątkowej historii sięgającej XI wieku. Według historii całego miasta Tarnowa, pobliskie Wzgórze Marcina było kolebką osady tarnowskiej.

Rynek Główny, jest jednym z najpiękniejszych w Polsce, a to wbrew dość ostrej konkurencji. Znajdziemy tu typowe dla polskiego renesansu ornatowego parapety - służyły do ukrywania stromych dachów, co było koniecznością w tej śnieżnej szyi lasu. Początki Tarnowa sięgają jednak daleko poza wiek Kopernika. Spacerując po grzbiecie gotyckiej katedry, przeniesiesz się w czasiey średniowiecza. Wychodząc do środka, spotkacie się z najwyższym w Europie pomnikiem grobu, duchowym wyrobem cukierniczym ku czci rodu Tarnowskich - miasto przez kilka stuleci było ich prywatną własnością.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!