Informacje o mieście Rymanów-Zdrój

Rymanów-Zdrój to wieś uzdrowiskowa, administracyjnie należąca do Gminy Rymanów w powiecie krośnieńskim, położona w województwie podkarpackim. Położony jest w dolinie rzeki Tabor, około 4 km na południe od Rymanowa. Charakterystyczny dla Piemontu uzdrowisko otoczone jest gęsto zalesionymi Wyżynami Rymanowskimi wchodzącymi w skład Pasma Dolnego Beskidu. Klimat Rymanowa-Zdroju jest zarówno umiarkowanie, jak i silnie stymulujący, z pewnymi cechami charakterystycznymi klimatu górskiego. Czynnikiem łagodzącym ten klimat jest wilgotna atmosfera o wysokiej zawartości olejków eterycznych i jodu. Podstawowymi elementami uzdrowiska są unikalne warunki klimatyczne i naturalne źródła wód mineralnych. Prace nad budową zaplecza uzdrowiskowego rozpoczęły się bezpośrednio po zakończeniu analizy źródeł wodnych, w tym przystosowanych do leczenia dzieci.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie