Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Polkowice

Pierwsze wzmianki o ratuszu w Polkowicach pochodzą z 1487 roku. Budynek funkcjonował w niezmienionym stanie aż do czasów wojny trzydziestoletniej. Jego odbudowę po zniszczeniach wojennych zakończono w 1696 roku. Prace przebudowy, według projektu mistrza von Machi, zakończono w 1775 roku. Wieża była jedyną częścią konstrukcji, która wówczas pozostała niezmieniona. Wieża znajduje się pośrodku dwuskrzydłowej, starszej części ratusza, zwieńczonej dachem biodrowym. Nowszą część ratusza dobudowano w latach 1852-1853. Ta część konstrukcji składa się również z dwóch skrzydeł i jest zwieńczona dachem dwuspadowym. Cały teren składa się z dziedzińca z wieżą pośrodku. Budynek zlokalizowany jest na Rynku Głównym w Polkowicach, pod numerem 1.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!