Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Połczyn-Zdrój

Połczyn-Zdrój to miasto liczące ponad 12 tysięcy mieszkańców. Przed 1945 r. teren Pomorza Przedniego, na którym znajduje się miasto, był częścią Niemiec. Polzin i jego zamek są wzmiankowane w zapisach historycznych z 1321 r. i 1331 r., z których wynika, że należały do lenna, które potężna rodzina szlachecka Wedelów pozyskała od książąt pomorskich. W XV w. inne rodziny posiadały Polzin. Miasto posiadało trzy źródła mineralne o zwiększonej zawartości żelaza i temperaturze od 9 do 11°C, które były eksploatowane w sanatoriach w celu leczenia reumatyzmu (stąd nazwa Bad Polzin, czyli "Łaźnia Polzin"). W 1905 r. miasto liczyło 5.046 mieszkańców, w większości protestanckich (36 katolików, 110 Żydów), które w 1925 r. liczyły 5.960 osób. Przed I wojną światową miasto nosiło nazwę Polzin. W okresie międzywojennym otrzymała nazwę Bad Polzin. W marcu 1945 r. region został zajęty przez Armię Czerwoną, a po zakończeniu II wojny światowej znalazł się pod polską administracją. Mieszkańcy zostali wygnani przez Polaków. Historia regionu znajduje się w części Historia Pomorza.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!