Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Piwniczna-Zdrój

Piwniczna-Zdrój jest częścią powiatu nowosądeckiego, który znajduje się w województwie małopolskim. Miasto jest siedzibą gminy wiejsko-miejskiej Piwniczna-Zdrój, w skład której wchodzi sześć miast: Kokuszka, Glebokie, Młodów, Wierchomla, Łomnica-Zdrój i Zubrzyk oraz siedem mniejszych miejscowości. Położony jest nad brzegiem Popradu i ma cechy uzdrowiska Piemont, gdyż leży u podnóża Beskidu Sądeckiego.

Przez miasto przebiega droga i linia kolejowa łącząca Nowy Sącz z dawnym pobliskim przejściem granicznym. Klimat górski, umiarkowanie stymulujący, łagodzą gęsto zalesione zbocza z przewagą drzew iglastych w okolicznych dolinach. Podstawowym elementem leczniczym uzdrowiska Piwniczna-Zdrój jest klimat i naturalne wody źródlane bogate w magnez, wapń i żelazo.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!