Informacje o mieście Mosina

Gmina Mosina składa się z 21 powiatów i miasta Mosina, w którym zamieszkują władze lokalne. Gmina położona jest w centralnej części Wielkopolski, otoczona wzgórzami morenowymi, lasami Wielkopolskiego Parku Narodowego, łąkami rzecznymi Warty Rogalińskiego Parku Krajobrazowego z dużymi, wielowiekowymi dębami, a w końcu licznymi jeziorami utworzonymi w starożytnych korytach Warty.

Położona zaledwie 18 kilometrów na południe od Poznania, Mosina leży na skraju Poznańskiego Wąwozu Warty i Kotliny Śremskiej, wzdłuż Kanału Mosyńsko-Kanałowego. Do Mozyny zawija linia kolejowa łącząca Poznań z Wrocławiem, co dodatkowo zwiększa atrakcyjność miasta. Podróżując samochodem można łatwo dotrzeć do Poznania, Stęszewu, Śremu i Kórnika.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie