Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Krotoszyn

Krotoszyn to miasto powiatowe położone na południu Wielkopolski, na skraju Wyżyny Kaliskiej, ok. 28 km na zachód od Ostrowa-Wielkopolskiego i ponad 100 km na południe od Poznania.

W centrum rynku znajduje się pseudorenesansowy ratusz z końca XIX wieku, z barokową wieżą zwieńczoną ażurową kopułą. Przy Koźmińskiej 36 znajduje się dom podcieniowy wzniesiony w II połowie XVIII w., o pionowej konstrukcji z bali słupowo-żebrowej.

Na północny wschód od centrum znajduje się drewniany kościół św. Fabiana i Sebastiana... Świątynia została zbudowana na planie krzyża greckiego, z ośmioboczną częścią centralną o wyższym wzroście, w drugiej połowie XVI wieku.

Piotra i Pawła z lat 1766-1774 oraz budynek dawnego klasztoru z 1733 roku, w którym obecnie mieści się Muzeum Okręgowe "Hieronima Ławniczaka".

Na wschód od rynku znajduje się późnorenesansowy kościół parafialny św. Jana Chrzciciela z lat 1592-1597 - bogato wyposażona trzynawowa świątynia w stylu bazyliki

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!