Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Kalwaria Zebrzydowska

Kalwaria Zebrzydowska to małe miasteczko w południowej Polsce, położone w okolicach Krakowa. To tutaj w XVII wieku Mikołaj Zebrzydowski, religijny polski szlachcic, postanowił założyć sanktuarium. W jego skład wchodzi barokowa bazylika Matki Boskiej Anielskiej, klasztor Bernardynów oraz 42 różne kaplice w stylu barokowym i manierycznym, wkomponowane w krajobraz łagodnie pagórkowatego pagórkowatego pagórkowatego krajobrazu. Cały kompleks zbudowany został na wzór kalwarii w Jerozolimie. Kaplice połączone są tzw. ścieżkami kalwaryjskimi. Mają 5 km długości i są pięknie położone w otaczającym krajobrazie. Kaplice wybudowano w latach 1605-1617. Wszystkie razem tworzą urokliwy park manierystyczny. W sanktuarium znajduje się również cudowny obraz Matki Boskiej, który istnieje tam od 1641 roku.

Atrakcje turystyczne w Kalwarii Zebrzydowskiej

Kalwaria Zebrzydowska słynie z tajemnic i świąt religijnych organizowanych w czasie Wielkiego Tygodnia oraz w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Tradycja sztuki pasyjnej sięga tu XVII wieku. To nie tylko wspaniałe przeżycie religijne, ale także spektakularny spektakl teatralny. Każdego roku przyciąga tysiące pielgrzymek. Było to miejsce szczególnie drogie Janowi Pawłowi II. Urodził się zaledwie 15 km od Kalwarii Zebrzydowskiej i był tu często gościem. Medytował chodzenie szlakami kalwaryjskimi.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!