Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Jarocin

Siedziba powiatu położona jest na Wysoczyźnie Kaliskiej, ok. 50 km na północny zachód od Kalisza. Obecnie Jarocin jest ośrodkiem przemysłowym z ważnymi zakładami, takimi jak fabryka mebli i fabryka Jafo.

Co warto zobaczyć w Jarocinie

Ratusz, wzniesiony w latach 1799-1804, stoi w środku czworobocznego rynku. Obecnie jest to Muzeum Regionalne w Jarocinie.

Na początku XVII wieku kościół parafialny św. Marcina znajduje się w północno-wschodniej części rynku. W połowie XIX w. neogotycki Pałac Radolińskich mieści się w parku krajobrazowym o powierzchni ponad 30 ha, pochodzącym z tego samego okresu. W parku znajduje się również Skarbczyk (Jewel Box), ruiny średniowiecznego zamku, a obecnie oddział muzeum.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!