Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Gogolin

Gogolin leży na Górnym Śląsku, w województwie opolskim, w powiecie krapkowickim. Miasto zamieszkuje ok. 6500 osób, a jego całkowita powierzchnia wynosi 20,35 km². Gogolin położony jest na skraju Wyżyny Śląskiej, w miejscu, gdzie wzgórza górują nad doliną Odry. Centrum miasta znajduje się na wysokości 175 metrów nad poziomem morza. Najwyższą górą tego regionu jest Zakrzowska Góra, zwana Szpicą (256 m n.p.m.). Gmina Gogolin położona jest w centrum województwa opolskiego, ok. 15 km od Opola. Na terenie gminy znajduje się zjazd z autostrady A-4 oraz drogi wojewódzkie nr. 409 (Strzelce Opolskie - Prudnik) i 423 (Opole - Kędzierzyn Kozle). Ponadto gmina jest dogodnie położona przy szlaku żeglugowym Odry. Dużym atutem miasta jest również przebiegająca przez Gogolin kolej Kraków - Wrocław - Szczecin oraz zmodernizowane lotnisko w Kamieniu Śląskim.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!