Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Ciechocinek

Ciechocinek położony jest na lewym brzegu Wisły w województwie kujawsko-pomorskim, pomiędzy Toruniem a Włocławkiem. To małe miasteczko, liczące nieco ponad 11.000 mieszkańców, stało się ważnym uzdrowiskiem, co sprawiło, że znalazło się na mapie.

Ciechocinek jest znanym uzdrowiskiem w centralnej Polsce z powodu dużych złóż soli. Zaczęło się ono rozwijać w XIX wieku i zachowało wiele zabytkowych budowli z Belle Epoque. Miasto położone jest nad rzeką Wisłą w województwie kujawsko-pomorskim, ok. 20 km na południowy wschód od Torunia, w historycznej krainie Kujaw.

Ważnymi czynnikami klimatycznymi w Ciechocinku są: wysoka średnia roczna temperatura, wiele słonecznych dni, łagodne roczne opady deszczu, słabe wiatry i niska wilgotność.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!


POPULARNE KATEGORIE W TWOIM MIEŚCIE


Kolektury LottoAptekiBankomatyPizzerieCentra handlowePaczkomatyBankiKluby i dyskotekiKurierzyKwiaciarnieKościołySalony fryzjerskieSklepy spożywczeCmentarzePoczta PolskaSklepy budowlaneNieruchomościBibliotekiFotografKuchnia PolskaZakłady bukmacherskieKinoLicea ogólnokształcąceOptyk i salony optyczneSiłownie i kluby fitnessAgencje pracyStacje benzynowe i LPGKantorDrogerieFastfoodModa męskaModa damskaSzkoła podstawowaPrzedszkoleSkup złomuBurgeryDomy weselneLekarz • wol DentystaKuchnia PolskaRestauracjeKebabKomis samochodowySalony samochodowe