Wyszukaj kategorieCo warto zobaczyć w mieście Chęciny

Chęciny to miasto, które może pochwalić się wspaniałą przeszłością. Pierwsza wzmianka o Chęcinach pochodzi z 1275 r., wiadomo jednak, że wcześniej na podnódzu. Zamkowa zaczęła rozwijać gród, którice już na początku XIV w. mogą pochwalić prawa miejskie. W XIII w. wzniesiono tu zamek, dzięki któremu zyskał na znaczeniu. Udany rozwój miast przerywają burzliwe wydarzenia z XVII wieku. Inwazje wojsk szwedzkich i rakoczi, rocznik Zebrzydowskiego - wszystko to miało negatywny wpływ na rozwój miasta i jego sytuację ekonomiczną. Okres zaborów nie był dla Chęcin zbyt życzliwy. Początkowo miasto znajdowało się w zaborze austriackim, następnie w Księstwie Warszawskim i Królestwie Polskim.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!