Wyszukaj kategorieCo warto zobaczyć w Byczynie

Byczyna leży na północno-zachodniej granicy Wyżyny Śląskiej, ok. 19 km na północ od Kluczborka. Pochodzenie nazwy miasta jest interesujące. O tym opowiadają nam legendy. Wzgórze Krzyżowe, gdzie podobno krzyżowały się drogi handlowe z niepamiętnych czasów, jest jedną z dominujących w okolicy knolli, położoną na wschód od Byczyny. Legenda głosi, że kiedyś w tym miejscu zatrzymywali się wędrowcy podróżujący wraz z towarem i czatami. Czuły się tam bezpiecznie, bo nie mogły się nagle zaskoczyć nieprzyjacielem dzięki korzystnemu położeniu skoczni. Potem byk-cielęcina ze stada wędrowców, grzebiący kopyto w ziemi, natknął się na naczynie pełne złotych monet. Wędrowcy uznali to za dobry i szczęśliwy znak i postanowili osiedlić się w tej dzielnicy, a także nazwać osiedle Byczyna.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!