informacje o mieście Biecz

Pierwotnie ratusz w Bieczu miał wzniesiony długi, parterowy budynek, pokryty stromym dachem w stylu gotyckim. Sądząc po zachowanych do dziś drzwiach po zachodniej stronie budynku, główne wejście musiało się tam znajdować. Fundamenty ratusza po stronie wschodniej odkryto podczas wykopalisk archeologicznych. Są one oznaczone dekoracyjnymi płytkami murowanymi.

Atrakcje turystyczne w miejscowości Biecz

Drewniane gwiazdy prowadzą na szczyt wieży, skąd roztacza się piękny widok na Biecz i okolicę. Można tu zobaczyć Dolinę Ropy, Beskid Niski oraz pagórkowaty krajobraz Płaskowyżu Karpackiego. W podziemiach ratusza znajduje się loch, zwany "turmą", do którego wysyłani byli przestępcy. Na ścianach lochu nadal znajdują się napisy i kalendarze wykonane przez więźniów. W starej celi można zobaczyć rekonstrukcje średniowiecznych narzędzi tortur.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!Popularne kategorie