Porada

Olejek do brodyOlejek do brody

Co sobie wyobrażamy, gdy słyszymy o pielęgnacji brody? Korekta kształtu, dokładne mycie szamponem i innymi produktami pielęgnacyjnymi. Wśród tych produktów pielęgnacyjnych swoje miejsce zajmuje olejek do brody. Z tego narzędzia aktywnie korzystają mężczyźni, którzy poświęcają dużo czasu na dbanie o siebie. Ale jednocześnie niektórzy brodacze nie uwielbiają jego używania z powodów osobistych. Niektórzy po prostu uważają to za niewłaściwe, innych powstrzymuje brak informacji o produkcie. Dlatego postanowiliśmy poruszyć ten temat i opowiedzieć Wam, czym jest olejek do brody i jakie może mieć zalety.

 

Nieodłączny element pielęgnacji

Po strzyżeniu brody, zgodnie ze wszystkimi kanonami, powinien odbyć się zabieg nawilżania włosów, a olejek do brody najlepiej się do tego nadaje. Produkt nasyca skórę i włosy niezbędnymi składnikami, utrzymując odżywienie. W zależności od składu lista efektów może być różna (np. dodatkowe zwiększenie ukrwienia czy ochrona przed wysuszeniem).

 

Prawidłowy wybór produktu

Znaczenie właściwego wyboru dotyczy wszystkich produktów do pielęgnacji, w tym olejku do brody. W zależności od rodzaju włosia i indywidualnych właściwości włosa należy dobrać produkt o odpowiednim składzie. Na przykład środek na bazie olejku łopianowego w składzie stymuluje wzrost nowych włosów, a olej z nasion konopi pozwala uzyskać optymalny stosunek kwasów tłuszczowych. To z kolei łagodzi stany zapalne skóry i przyspiesza proces regeneracji.

 

Przede wszystkim należy skupić się wyłącznie na własnych potrzebach, ponieważ tylko w ten sposób można osiągnąć upragniony efekt.

 

Prawidłowe stosowanie olejku do brody

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie trzeba używać dużej ilości produktu, aby uzyskać pożądany efekt. W przypadku krótkiej brody wystarczą dwie lub trzy krople. Dlaczego tak mało? Wszystko dlatego, że olejek jest produktem mocno skoncentrowanym, więc wystarczy kilka kropel.

Po aplikacji należy dokładnie wetrzeć produkt w brodę i pozostawić ją „w spokoju” na co najmniej 30 minut. Substancja wchłania się we włosy i skórę i zaczyna działać. Na koniec należy wytrzeć brodę ręcznikiem i przeczesać grzebieniem.

 

Prawidłowo stosowany olejek do brody działa cuda, a aby te cuda się spełniły, wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie produkt. Nie wiesz, co wybrać? Skorzystaj z porad specjalistów Barbercompany.pl – podpowiedzą Ci, który produkt jest dla Ciebie odpowiedni.