Porada

Jak kupić dobry stół do ogrodu?Do podstawowych elementów wyposażenia ogrodowego zaliczany jest stół – jeden z najważniejszych mebli ogrodowych, bez którego nie sposób sobie wyobrazić jakiegokolwiek kompletu wypoczynkowego.


 Powinniśmy zatem zadbać o to, aby wybrany przez nas stół wył wygodny, funkcjonalny i jednocześnie odpowiadający naszym upodobaniom estetycznym.

Wygodny stół – czyli jaki?

Co należy rozumieć poprzez określenie „wygodny stół”? To oczywiście kwestia bardzo subiektywna, niemniej jednak taki mebel musi spełnić pewne wymogi. Tak więc w pierwszej kolejności zastanówmy się nad tym, do czego konkretnie będzie przeznaczony, gdyż to determinuje kryteria wyboru. Inny będzie typowo kawowy stolik, a inny ten przeznaczony do spożywania posiłków w większym gronie. Znając przeznaczenie stołu, powinniśmy przyjrzeć się bliżej jego parametrom takim jak wysokość i kształt. Stół nie może być za niski – żadna to przyjemność schylać się czy to po talerz z jedzeniem, czy po kubek z herbatą. Kształt to  już kwestia indywidualna – jednym osobom bardziej odpowiadają okrągłe stoły ogrodowe, inni zaś preferują tradycyjne, prostokątne kształty. Poza tym stół musi bezwzględnie być stabilny – w przeciwnym wypadku nie sposób mówić o wygodnym użytkowaniu.

Stół dopasowany do potrzeb

Rozważając zakup stołu ogrodowego, koniecznie powinniśmy uwzględnić materiał z jakiego on został wykonany. W tym zakresie rynek oferuje nam wiele rozwiązań. Mamy do dyspozycji stoły z drewna, metalu, wikliny, rattanu, plastiku etc. Również i pod tym kątem opisywany tu mebel musi być dostosowany do naszych potrzeb, a sami przecież wiemy, co będzie dla nas najlepsze. Kolejna sprawa to wielkość, która w tym przypadku odgrywa niebagatelne znaczenie. Kluczowe pytanie brzmi – ile osób jednocześnie będzie korzystać ze stołu? Jeżeli mamy w planach organizowanie spotkań towarzyskich i rodzinnych, potrzebny nam będzie większy model. Dobrym rozwiązaniem są stoły składane – w razie czego wystarczy je po prostu rozsunąć i już mamy większą powierzchnię użytkową. Pamiętajmy też o tym, że na zimę zabieramy stół z ogrodu, ważne jest zatem to jak dużym miejscem do jego przechowania dysponujemy.