Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Śrem

W północnej pierzei centralnie usytuowanego placu 20-Października stoi ratusz, wzniesiony w 1838 roku. Nazwa placu i tablica pamiątkowa poświęcone są rozstrzelaniu dziewiętnastu mieszkańców przez hitlerowską drużynę rozstrzelniczą.

Na północ od rynku znajduje się późnogotycki kościół Matki Bożej Wniebowziętej (kościół parafialny) z 62-metrową wieżą.

Wawrzyńskiej 3 znajduje się murowana tablica przedstawiająca ks. Piotra Wawrzyniaka, rzeźbionego przez Władysława Marcinkowskiego w 1933 roku. Tablica umieszczona jest na secesyjnym budynku miejscowego Banku Spółdzielczego, który sam w sobie jest symbolem gospodarności i oszczędności mieszkańców Wielkopolski.

Na Ostrówku znajduje się dawny barokowy zespół klasztorny franciszkanów z końca XVII/początku XVIII wieku, w którym znajduje się kościół Narodzenia Pańskiego.

Przy wiaduktie prowadzącym do mostu przez Wartę znajduje się kościół Ducha Świętego z 1614 roku. Po przejęciu przez dysydentów świątynię przebudowano na formę protestancką, z charakterystycznymi galeriami (wybudowanymi w 1840 r.).

Przy ul. Mickiewicza znajduje się 44-metrowa wieża ciśnień z 1909 roku, przypominająca w swym kształcie średniowieczny bastion obronny. Mickiewicza 89 znajduje się Muzeum Śremu - miejsce warte odwiedzenia.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!