Wyszukaj kategorieInformacje o mieście Jastrzębie Zdrój

Jastrzębie Zdrój leży w południowo-zachodniej Polsce, niedaleko granicy z Republiką Czeską. Liczy blisko 90 000 mieszkańców na obszarze 85 km2 , z czego 60% to obszary górnicze. W mieście znajdują się cztery główne zakłady górnicze. Lokalna gospodarka jest w dużym stopniu uzależniona od przemysłu węglowego.

Jastrzębie-Zdrój szczyci się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. infrastruktura techniczna i komunikacja komunalna sieć. Inwestycja o nazwie "Główne Południe Południa

Projekt "Droga", obecnie w budowie, ma na celu bezpośrednie połączenie miasta z autostradą A1, oraz drogi lokalne w południowej części województwa śląskiego. Na terenie gminy znajduje się 6 wsi i 15 osiedli.

Zarejestruj się

Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!

Widok z drona

Podziel się

Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!