Porada

Jak robić profesjonalne zdjęcia?Pewnie większość z was zapomniała już o aparatach na kliszę, które miały tylko dwa guziki- do włączenia/ wyłączenia oraz do wykonania zdjęcia a obsługa ich nie wymagała większej wprawy. Trzeba było tylko pamiętać, by nie robić zdjęcia pod światło.


W dzisiejszych czasach mamy szeroki wachlarz fotograficznych aparatów od cyfrowych po lustrzanki cyfrowe a obsługa ich już nie jest taka prosta. Natomiast dzięki tym urządzeniom można wykonać piękne i artystyczne fotografie będąc nawet amatorem.

Niestety nie każdy człowiek potrafi umiejętnie ”pstrykać” zdjęcia, efekt ostateczny jest taki, że obrazy są niewyraźne albo reprezentują nic czym można by było się zachwycić. W tym artykule podam klika porad, które być może nie uczynią z was profesjonalnych fotografów, ale z całą pewnością spowodują, że wasze fotografie będą absorbujące.

Na początku muszę sprostować pewien mit, że drogi i markowy aparat fotograficzny zapewni wykonanie lepszych zdjęć. Oczywiście dobry sprzęt może sprawić, że zdjęcia będą w lepszej jakości, kiedy to zgramy je na komputer i będziemy powiększać wybrane elementy, przy normalnych rozmiarach obraz zdjęcia prawie się nie różni. Natomiast to czy uda nam się zrobić piękne zdjęcie zależy od nas i naszych umiejętności.

Co bierzemy pod uwagę kupując cyfrowy aparat?nie rozdzielczość matrycy czy zoom cyfrowy, tylko na obiektyw. Dokonując decyzji zwróćmy uwagę, by ogniskowa zaczynała się od 28 mm. Im więcej, tym więcej „obejmie” aparat.
Kiedy mamy już zakupiony aparat czas na jego użycie. Powinniśmy znać jego wszystkie opcje,by w odpowiednich momentach je zastosować. Większość aparatów posiada: funkcję robienia zdjęć podczas zmierzchu lampę błyskową: włączaj ją przy świetle a wyłącz, gdy jest ciemno wykrywacz uśmiechu portretowe krajobrazowe sportowe(czyli takie, które możemy wykonać będąc w ruchu)

Aby fotografia nie była nudna, nie róbmy zdjęć zbyt pochopnie. Pomyślmy jaki efekt chcemy uzyskać i co wyeksponować. Z natury jesteśmy sentymentalni, dlatego nie mamy odwagi usuwać nawet tych mniej udanych fotografii a potem przeglądanie setki podobnych zdjęć zamiast rozbawiać i pochłaniać bywa po prostu nudne. Lepiej jest zrobić jedno oryginalne zdjęcie niż kilka na siłę, które nic fajnego nie wniosą do naszego albumu. Warto zatem postawić na jakość, nie na ilość. Na pewno wyjdziemy na tym lepiej.


「cityon.pl」の検索結果 - Yahoo!検索