Porada

Jaki hosting wybrać dla WordPress?



Jaki hosting wybrać dla WordPress?

Jaki hosting wybrać dla WordPress?

Dzięki prostocie obsługi i dużym możliwościom niewymagającym wiedzy z zakresu programowania, WordPress jest najpopularniejszym na świecie narzędziem do tworzenia stron WWW. Jednak, aby działał on prawidłowo, niezbędny jest serwer o odpowiednich parametrach.

W tym artykule znajdziesz odpowiedź m.in. na takie pytania jak:

·       Czym jest hosting dla WordPress?

·       Czym kierować się podczas wyboru hostingu dla WordPress?

·       Który hosting dla WordPress wybrać, aby być usatysfakcjonowanym jego działaniem?

Czym jest hosting dla WordPress?

Hosting dla WordPress to najprościej ujmując, pewnego rodzaju miejsce, w tym przypadku serwer, gdzie przechowywane są niezbędne pliki do wyświetlania witryny. Chcąc wybrać odpowiedni hosting dla WordPress, można spotkać się z następującymi rozwiązaniami:

·       hosting współdzielony - w tym przypadku serwer hostingowy jest użytkowany przez wielu klientów. Usługodawca dzieli wówczas zasoby serwera, tj. przestrzeń dyskowa, przydziały mocy obliczeniowej procesora, pamięć RAM, interpreter PHP, bazy MySQL czy oprogramowanie pozwalające na korzystanie z zasobów między swoich klientów;

·       VPS - to rozwiązanie jest z kolei serwerem wirtualnym, w którym wydziela się odrębne środowiska z osobnym dostępem. Charakteryzuje się ono przede wszystkim możliwością dowolnej konfiguracji;

·       hosting dedykowany - w tym przypadku jeden serwer przypisany jest do jednego klienta. Wówczas cała odpowiedzialność za konfigurację i administrację urządzenia spada na posiadacza serwera.

Wszystkie powyższe rozwiązania z pewnością sprawdzą się przy utrzymywaniu strony opartej na WordPress. Jednak które z nich poradzi sobie najlepiej?

Czym kierować się przy wyborze hostingu dla WordPress?

Przy wyborze hostingu dla WordPress należy wziąć pod uwagę następujące parametry:

Wydajność

Odpowiednia wydajność jest elementem kluczowym w działaniu witryny opartej na CMS WordPress. Przyjmuje się, że do płynnej pracy strony niezbędny jest przynajmniej 1 GHz mocy obliczeniowej oraz 1 GB pamięci RAM.

Ograniczenia i limity

Aby strona działała poprawnie, limity jednoczesnych procesów PHP nie powinny być mniejsze od 10, limity jednoczesnych połączeń HTTP nie powinny być mniejsze od 1000, limity przepustowości łącza zaś nie powinny być mniejsze niż 200 MB/s.

Aktualna wersja PHP

WordPress stworzony jest na podstawie języka PHP, do którego potrzebny jest interpretator PHP. Interpretatory uaktualniane są co dwa lata, przez kolejny rok zaś otrzymują jeszcze wsparcie w postaci łatek dotyczących bezpieczeństwa. Dlatego wybierając hosting, warto zwrócić uwagę na to, aby obsługiwał on najnowsze wersje PHP.

Autoinstalator

Chcąc stworzyć stronę na WordPress, nie mniej ważną kwestią jest możliwość skorzystania z autoinstalatora. Jest to szczególnie przydatne, kiedy tworzenie baz danych, instalacja właściwego oprogramowania na serwerze i wstępne konfigurowanie nie są naszą mocną stroną. Autoinstalator pozwala zrobić to wszystko za jednym kliknięciem.

Który wybrać hosting dla WordPress?

Znając już najważniejsze czynniki istotne podczas wyboru hostingu dla WordPress, warto odpowiedzieć na najważniejsze z pytań, czyli: „Który wybrać hosting dla WordPress?”. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystko uzależnione jest od naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Rozwiązaniem najbardziej budżetowym będzie hosting współdzielony. Opcja ta sprawdzi się świetnie przy mało wymagających stronach, które nie są często poddawane rozbudowom i aktualizacjom. Świetnym przykładem są tutaj strony firm o lokalnym zasięgu, blogi czy małe sklepy internetowe.

Serwery VPS to odpowiednie rozwiązanie dla posiadaczy serwisów o średnich wymaganiach. W związku z tym, że charakteryzują się większymi możliwościami, będzie możliwość zaimplementować bardziej zaawansowanych rozwiązań. Rozwiązania VPS dobrze sprawdzają się w przypadku średniej wielkości sklepów WWW, for internetowych oraz portali internetowych.

Najbardziej kosztownym rozwiązaniem, które jednak oferuje największe możliwości konfiguracyjne, jest hosting dedykowany. W tym przypadku klient może wybrać sobie parametry tj. procesor, ilość pamięci RAM czy rodzaje dysków. Taki hosting świetnie sprawdzi się przy bardzo wymagających sklepach internetowych czy dużych, ogólnopolskich portalach internetowych.

Hosting dla WordPress od SDC.pl

Wybierając dostawcę usług hostingowych, wartym rozważenia jest nowa marka na polskim rynku hostingodawców - sdc.pl. W ofercie sdc.pl znajdziemy zarówno hostingi współdzielone, VPS, jak i serwery dedykowane. Każdy z nich charakteryzuje się wysoką dostępnością i szybkością wczytywania serwisów, co z kolei przekłada się na doskonałe wrażenia z użytkowania stron. Z ofertą hostingu dedykowanego pod CMS WordPress można zapoznać się na stronie sdc.pl. W razie jakichkolwiek pytań zespół sdc.pl służy pomocą.




Najnowsze porady i artykuły:

Jak skutecznie osuszyć dom po powodzi - praktyczny przewodnik

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej wyposażone są w suszarki bębnowe, które znacząco ułatwiają codzienne pranie, oferując wygodę i oszczędność czasu.

Osoby, które dopiero planują zakup rolet do swojego domu, często są zdziwione, gdy dowiadują się o istnieniu rolet wolnowiszących. Tak przywykliśmy już do różnego rodzaju rolet montowanych bezpośrednio na ramie okiennej, że zapominamy

W dzisiejszych czasach, gdy technologia staje się integralną częścią życia codziennego...

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób mieszka w małych przestrzeniach, co wymaga kreatywnego podejścia do aranżacji wnętrz.

Dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy to klucz do uzyskania harmonijnego i stylowego wyglądu.

W dzisiejszym świecie technologia odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia osób z ubytkiem słuchu.

Wczesne planowanie to klucz do tanich wakacji. Zarezerwowanie lotów i zakwaterowania

Wybór odpowiedniej walizki jest kluczowy dla komfortu i efektywności podróży.