Blog

Grecja - kolebka historii europejskiej i turystyczna enklawa

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Grecja jest krajem południowej Europy, leżącym nad Morzem Egejskim, Jońskim i Śródziemnym. Jest to miejsce owiane wielotysięczną historią, w którym najrozmaitsze kultury pozostawiły swoje ślady, tworząc niesamowicie barwny melanż architektoniczno-obyczajowy. Państwo Greckie jest dla turystów bardzo gościnne. Od kilku lat także Polacy coraz częściej odwiedzają tę bogatą w niezapomniane wrażenia krainę. Nic w tym dziwnego ponieważ Grecja ma swoim gościom bardzo wiele do zaoferowania.

Grecja jest państwem, które ujawniło przez swoimi gośćmi wszystkie swoje zalety. Niczym nieskrępowana dostępność do zabytków czterech tysięcy lat cywilizacji, jakie pamięta ten kraj, jest stałym elementem wypraw greckich. Pozostałości po kulturach mykeńskiej, minojskiej, helleńskiej, macedońskiej i rzymskiej można spotkać na każdym kroku. Najbardziej klasycznymi miejscami, które równie mocno jak z autentyczną historią wiążą się dla ludzi ze starodawnymi legendami, są Mykeny, Olimp, Delfy i Partenon. Jednocześnie Grecja jest krajem bardzo rozwiniętym turystycznie i oferuje swoim turystom szeroką gamę hoteli i kurortów, które potrafią zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wybrednych gości. Wzdłuż ciągnącej się przez cały kraj linii brzegowej znajdują się liczne plaże, na których turyści odpoczywają całe dnie kąpiąc się w ciepłym morzu. Można tu znaleźć miejsca zaciszne, z dala od cywilizacji lub też wielkie turystyczne kurorty.

Miejsc, które warte są do odwiedzenia w Grecji jest tak dużo, iż nie starczyłaby na ich zobaczenie nawet kilku miesięczna wyprawa. Należy więc wspomnieć o najbardziej klasycznych zabytkach, których wręcz nie można ominąć odwiedzając Grecję.

Ateny, stolica państwa, to najbardziej gościnne miasto Grecji. Tu znaleźć można różnorodne hotele, malowniczo wkomponowane w architekturę kawiarenki i restauracje. Ateny to miejsce, w którym widać współistnienie elementów kultury wschodniej i zachodniej. W greckiej stolicy nie można przeoczyć zabytków najwyższej światowej klasy, takich jak Akropol z Partenonem i teatr Dionizosa. Ciekawe są także widoki ze słynnych wzgórz Likavitós i Filopáppou. Ateny wypełnione są pozostałościami przepięknej architektury z czasów bizantyjskich i średniowiecznych.

Korynt to główny ośrodek rolniczo-przemysłowy kraju, który zachęca turystów swoimi zabytkami, ściśle powiązanymi z wydarzeniami historycznymi. Najbardziej kuszącym miejscem jest tu tzw. stary Korynt, czyli pozostałości starego miasta. Można tu odnaleźć także ruiny świątyni Apollina. Duże wrażenie na zwiedzających robią także budowle będące trwałym śladem wieków średnich.

Innymi zabytkami greckimi są: Brama Lwic w Mykenach, teatr w Epidauros, grób Agamemnona oraz świątynia Posejdona.

Grecja jest również miejscem, które tętni różnorodnymi wydarzeniami kulturalnymi. Koncerty, wystawy i festiwale teatralne przyciągają rzesze turystów. Nie można także zapomnieć o zwiedzeniu wielu greckich muzeów, w których turyści zapoznają się z licznymi znaleziskami z tych jakże bogatych kulturowo terenów.


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów