CityOn.pl


Popularne zapytania: lombard Warszawa lombard Kraków komis samochodowy paczkomat Wrocław kościół Wrocław


Porada

Sen – podstawą prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu! Jakie są przyczyny bezsenności?

CityOn.pl

Często borykamy się z problemem bezsenności, choć wydaje nam się, że dużo zrobiliśmy danego dnia, więc powinniśmy padać ze zmęczenia, a jednak kładziemy się o 24, co chwilę zerkając na zegarek, aż robi się 2:30. Co za tym stoi? Otóż powodów może być kilka:

  • WŚCIEKŁOŚĆ – jeżeli jesteśmy na kogoś zdenerwowani, czujemy się źle w związku, musimy pozbyć się tego problemu, abyśmy mogli spokojnie zasypiać każdej nocy, chwilo może pomóc krótki bieg (nawet w domu), uderzenie w worek treningowy, jednak złości nie można w sobie tłumić, więc taki problem najlepiej jak najszybciej rozwiązać.
  • STRACH - pierwszy dzień szkoły, pracy, czyli to co może nas przerażać, boimy się, że stracimy bliską osobę, że mimo starań nie potrafimy zapewnić bytu swojej rodzinie. Najczęściej na nasze nieszczęście Strach przychodzi, kiedy próbujemy zasnąć, ponieważ wtedy nie myśli o codziennych czynnościach (praca, sprzątanie, gotowanie, prasowanie, robienie zakupów, szkoła), zostajemy sam na sam ze swoimi Myślami i się nakręcamy.
  • GRYZĄCE SUMIENIE – zrobiliśmy coś, co nam się nie podoba, nikt o tym nie wie i to nas dręczy, zżera nas poczucie winy, w tym wypadku również musimy stanąć z problemem ‚twarzą w twarz’.
  • ZAMARTWIANIE SIĘ – może to być konflikt w pracy, związku, trudna sytuacja finansowa, tutaj może pomóc rozmowa z przyjacielem, bliską osobą, ważne, by nie trzymać tego w sobie, czasami trzeba po prostu się komuś wyżalić.

Co może pomóc? 

  • Czytanie książek, wietrzenie pokoju przed pójściem spać, szklanka ciepłego mleka, słuchanie relaksacyjnej muzyki, unikanie wysiłku fizycznego lub grania w gry przed położeniem się, bo to pobudza.

Pamiętajmy, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował potrzebuje 7-8 godzin snu. Ciężko jest nadrobić niedobór snu, dlatego naprawdę warto dbać o nasz sen.