Porada

Na czym polega rehabilitacja stomatologiczna?Nieprawidłowo funkcjonujące stawy skroniowo-żuchwowe mogą przyczynić się do powstania bólu utrudniającego mowę, jak i normalne funkcjonowanie. Stomatolodzy muszą w tej sytuacji współpracować z fizjoterapeutami, aby zapewnić pacjentom najlepszą pomoc.


Na czym polega rehabilitacja stomatologiczna?

Rehabilitacja stomatologiczna umożliwia zmniejszenie napięcia w tkankach miękkich. Przywracana jest także pełna ruchomość w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych. Dzięki właściwie zastosowanej terapii pacjent znów może zacząć cieszyć się życiem. Pełna ruchomość daje mu swobodę, a co najważniejsze znikają odczucia bólowe. W obrębie żuchwy nie pojawiają się także trzaski w trakcie jedzenia, a w szczególności podczas przeżuwania. Jeżeli interesuje Cię rehabilitacja stomatologiczna, Warszawa to miasto, w którym bez problemu znajdziesz odpowiednich specjalistów. 

Kiedy rehabilitacja stomatologiczna jest zalecana?

Pacjentom zaleca się zapisanie na rehabilitację stomatologiczną przede wszystkim, gdy pojawiają się u nich:

  • bóle zębów,
  • dolegliwości bólowe w okolicach twarzy,
  • bóle głowy,
  • trzaski w obrębie stawu żuchwy,
  • dyskomfort wywołany noszeniem aparatu ortodontycznego,
  • problemy z ruchomością jamy ustnej: jej otwieraniem, jak i zamykaniem,
  • bruksizm, czyli zgrzytanie zębami,
  • natrętne żucie gumy.

Jeżeli któreś z tych dolegliwości pojawiają się u Ciebie, nie czekaj. Zgłoś się po pomoc!

Rehabilitacje stomatologiczne przywracają radość z życia

Terapie stosowane w ramach rehabilitacji stomatologicznych umożliwiają powrót do normalnego funkcjonowania. Warto poddać się profesjonalnym zabiegom wykonywanym przez wyspecjalizowanych fizjoterapeutów.

Terapia tkanek miękkich po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie ust umożliwia przywrócenie pełnej ruchomości w zakresie ich zamykania, jak i otwierania. Fizjoterapeuta zaleci także wykonywanie serii ćwiczeń wzmacniających mięśnie żuchwy, aby ograniczyć dolegliwości związane z bruksizmem.

Zabiegi fizjoterapeutyczne w ramach rehabilitacji stomatologicznej działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Sprawiają, że staw skroniowo-czaszkowy zaczyna pracować zgodnie z przeznaczeniem.

Profesjonalna rehabilitacja stomatologiczna

Każdy, kto boryka się ze schorzeniami układu skroniowo-czaszkowego powinien zgłosić się do fizjoterapeuty. Rehabilitacja stomatologiczna jest bardzo skuteczna, ale pacjent musi być zaangażowany w zabiegi. Konieczna jest także praca poza gabinetem, we własnym zakresie, jeżeli chcesz osiągnąć najlepsze rezultaty. Korzystając z pomocy specjalisty szybko pokonasz dolegliwości bólowe, niezależnie od tego, jakiego są pochodzenia.