Porada

Lokal na wesele – zalety i wady pałacyków.Lokal na wesele – zalety i wady pałacyków.

Czy zastanawiają się Państwo jaki lokal wybrać na swoje wymarzone wesele? Drobna charakterystyka może Państwu w tym pomóc. Postanowiłem omówić pałace i hotele.  Zapraszam do lektury poniższego artykułu.


Rynek warszawski jak i podwarszawski pełen jest pięknych  miejsc na wesele . Dla Państwa spróbuję  omówić charakterystykę pałacyków i hoteli czyli tych najbardziej modnych obiektów i zastanowić się nad ich wadami jak i zaletami.

Hotele, różnego rodzaju pałacyki i dworki możemy  włożyć do jednego przedziału  lokali weselnych bo ich specyfika jest na tyle zbliżona że nie warto rozpatrywać ich osobno dworki są to modne obiekty na ogół w stylu Pałacowym gdzie mamy możliwość organizacji wesela jak i zapewnienia noclegu gościom. Zaletą takiego rozwiązania jest po pierwsze sam fakt organizacji imprezy w modnym i prestiżowym miejscu po drugie wygoda ponieważ nie trzeba osobno organizować noclegu gdyż wszystko jest na miejscu.

Minusem tego rozwiązania jest to że koszt utrzymania takiego lokalu jest olbrzymi więc i cena będzie wysoka. Oczywiście wszystko ma swoje granice rozsądku i to rynek tak naprawdę decyduje o tym ile właściciele mogą zażądać za wesele i mimo wszystko muszą ze sobą konkurować więc koszt musi być możliwy do udźwignięcia dla odbiorcy.  Organizatorzy często tną koszty. Sprytnym zabiegiem jest wprowadzona moda na pięknie podane jedzenie w malutkich porcjach, oraz niestety oszczędność na obsłudze. Stąd wzięła się potoczna opinia że w tego rodzaju pałacykach goście są głodni.

Dodatkowo hotele i pałace żeby jakoś na siebie zarobić zmuszone są organizować dużo imprez. Jest to dość oczywiste, ale organizacja dwóch czy więcej wesel jednocześnie bardzo często odbija się niekorzystnie na jakości samej imprezy. Często jest tak że ilość nie idzie w jakość,  po mimo pięknych wnętrz i otoczki wartość merytoryczna nie jest taka jak być powinna.

Nie w każdym przypadku tak oczywiście będzie są lokale które pięknie godzą funkcje i spełniają swoje obowiązki wzorowo zapewniając obsługę najwyższej jakości oraz profesjonalny catering. Jednak  należy pamiętać że cena nigdy nie jest odzwierciedleniem jakości. To że płacą Państwo dużo nie znaczy że obsługa i organizacja będą na zadowalającym poziomie. Warto zdać się na zdrowy rozsadek oraz starać się dowiedzieć czegoś o lokalu od osób w organizujących w nim imprezę.