Turystyka

Jesienne wakacje 2021 - a może pora na urlop?Polacy coraz częściej decydują się na przesunięcie urlopu z miesięcy letnich na jesień. Wybierają wtedy głównie południe Europy i egzotyczne kierunki. Mniejsza liczba turystów i mniej dokuczliwe upały sprawiają, że podczas jesiennych urlopów można naprawdę wypocząć. Co więcej, ceny wielu wycieczek są wtedy o wiele niższe. Tylko jak sfinansować taki wyjazd?


Lubimy wyjeżdżać jesienią

Jak podaje Instytut Turystyki, corocznie wzrasta liczba Polaków udających się na urlop w okresie od września do listopada. Średniomiesięcznie w ubiegłym roku notowano nawet o 1/3 więcej takich wyjazdów.

Nic dziwnego, skoro ceny wycieczek są w wielu przypadkach niższe nawet o ok. 25 proc. Obecnie za tygodniowy pobyt w tureckiej Alanyi w opcji All Inclusive, musielibyśmy zapłacić około 1,5 tys. zł, podczas gdy w pełni sezonu nawet 1,9 tys. zł za adekwatną wycieczkę.[1]

Za wyjazdami jesienią przemawia spokój miejscowości turystycznych, mniejsza liczba turystów przekłada się na większą dostępność atrakcji – nie musimy stać w długich kolejkach, a ceny w lokalach usługowych, np. za wypożyczenie samochodu, możemy ostro negocjować. Dodatkowo, wyjazd jesienią wiąże się z nieco niższą, acz przyjemną temperaturą – w wielu krajach basenu Morza Śródziemnego na poziomie ok. 26-28 stopni Celsjusza. Upał nie będzie aż tak dokuczliwy jak w pełni sezonu wakacyjnego, co może się nawet okazać zbawienne dla naszego zdrowia.

Pożyczka na wyjazd?

Gdy brakuje środków na wyjazd, część osób decyduje się pokryć koszty za pomocą kredytu. Jak zaznaczają eksperci Powszechnego Domu Kredytowego S.A., sfinansowanie takiej wycieczki w okresie, w którym banki przestały lawinowo oferować promocyjne kredyty gotówkowe przeznaczone na wakacje, może nie być łatwe. Dodatkowe ograniczenie stanowić mogą regulacje Rekomendacji T, dotyczące relacji pomiędzy wysokością wynagrodzenia a możliwą sumą wszystkich miesięcznych obciążeń. W związku z Rekomendacją  niektórzy z nas, chociaż mogą pozwolić sobie na spłacanie kredytu, nie otrzymają go, gdyż miesięczne zobowiązania przekraczają 50% dochodów. Na szczęście na rynku usług kredytowych pojawiają się nowe rozwiązania, odpowiadające na bieżące zapotrzebowanie klientów.

Jedną z ciekawych propozycji ma w swojej ofercie Powszechny Dom Kredytowy S.A. Firma oferuje Pożyczkę zabezpieczoną na samochodzie, z której pieniądze przeznaczyć można na dowolny cel. Takie rozwiązanie pozwala na proste, bezpieczne i niedrogie - w przeciwieństwie do tradycyjnych form pożyczkowych - uzyskanie niezbędnych funduszy na przykład na wymarzony wyjazd.  

Pożyczka na samochód to ciekawe rozwiązanie dla klientów, którzy posiadają pewien kapitał, ”zamrożony” w użytkowanym na co dzień aucie. Samochód jako zabezpieczenie Pożyczki pozwala na obniżenie jej kosztów – mówi Renata Gwoździewicz – Pęcherzewska z PDK S.A.

Pożyczka „na samochód” dostępna jest dla osób chcących uzyskać dodatkowe środki z przeznaczeniem na dowolny cel. Zabezpieczeniem może stać się samochód nowy, jak i używany, prywatny lub firmowy (w przypadku osoby prowadzącej działalność gospodarczą), jednak nie starszy niż 8 lat.

Maksymalna kwota Pożyczki to nawet 100 tys. zł, a jej ostateczna wysokość uzależniona jest od wartości auta, możemy bowiem uzyskać 100 proc. jego wartości. Spłacać można ją przez maksymalnie 8 lat, jednak to od nas zależy, na jak długo będziemy chcieli pożyczyć pieniądze. Atrakcyjne oprocentowanie Pożyczki zbliżone jest do oprocentowania kredytów gotówkowych w bankach.