Dlaczego warto zwiedzić Hiszpanię?

Blog

Hiszpania jest jednym z najgorętszych państw europejskich. Również dlatego tak wiele osób wybiera w dzisiejszych czasach ten kraj na spędzenie swojego wymarzonego urlopu. Długo oczekiwane wakacje Polacy coraz częściej wolą spędzić na rozciągających się plażach nad ciepłym morzem. To właśnie oferuje mam kraj hiszpański. Do tego warto dodać, że jest to także jeden z najbardziej gościnnych krajów turystycznych. Hiszpanie są ludźmi wyjątkowo otwartymi i pomocnymi. Nie lubią samotności, dlatego miasta hiszpańskie od wschodu do zachodu słońca tętnią życiem. Mieszkańcy Hiszpanii potrafią smakować życie i delektować się nim. Są z dala od zabiegania, którego jesteśmy uczestnikami w nasz każdy pracowity dzień. Odwiedzając więc hiszpańskie krainy możemy nie tylko odpocząć, ale również nauczyć się dystansu do rzeczywistości, który przyda się nam także po powrocie.


Hiszpania zaprasza w swoje ciepłe progi przez cały okrągły rok. Subtropikalny klimat, panujący na wybrzeżach Morza Śródziemnego, zapewnia wysokie temperatury i ciepłą wodę przez cały rok. Troszkę mniej korzystne warunki panują na wybrzeżach Atlantyku. Tam, ze względu na większą wilgotność, lato jest bardziej deszczowe i niestety krótsze. Można domyśleć się jak dużą liczbę przyciągają te komfortowe warunki wypoczynku. W sezonie letnim w Hiszpanii bywa nawet 30 milionów turystów. Jeśli więc nie zadowala nas odpoczynek na zatłoczonych plażach, należy wybrać urlop w Hiszpanii poza miesiącami letnimi. Pogoda w kraju hiszpańskim nawet poza latem nas nie zawiedzie, dlatego zarówno osoby preferujące leżenie na plaży, jak i te, które wolą wyprawy górskie mogą wybrać tę porę na wypoczynek. Dodatkowo poza sezonem dużo bardziej kuszące są także ceny hoteli, restauracji oraz turystycznych atrakcji.


Hiszpania słynie z długich, przepięknych plaż. Najbardziej popularnymi i znanymi na całym świecie miejscami są: Majorka, Wyspy Kanaryjskie, Minorka, Costa Brava, czy Costa del Sol. Należy jednak wspomnieć także o tych mniej znanych, a równie urokliwych. W okolicach Kadyksu odnaleźć można nie tylko słońce, ciepły piasek plaży i morze, ale także tam potrzebny w czasie urlopu spokój.


Wybrzeża Hiszpanii są także znakomitym miejscem dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Morze daje możliwość pływania, uprawiania windsurfingu i surfingu, a także nurkowania. Również sporty naziemne są tu bardzo łatwo dostępne. W Hiszpanii można uprawiać tenis, jeździć na rowerach i rolkach lub grać w golfa. Sprzęt potrzebny do uprawiania tych sportów jest bardzo łatwo dostępny w wielu wypożyczalniach. Także turyści, których fascynują górskie wyprawy znajdą tu coś dla siebie. Góry Andaluzji są znakomitym miejscem na wycieczki w otoczeniu przyrody. Natomiast w okresie zimowym góry zachęcają do szusowania po licznych stokach. Narciarze będą czuli się znakomicie w hotelach, wypożyczalniach sprzętu i stokach wyposażonych w wiele wyciągów i sztucznych naśnieżarek.