Turystyka

Dlaczego warto zwiedzić Dubaj?Dubaj ewoluował przez lata, aby stać się jedną z najbardziej prestiżowych i popularnych atrakcji turystycznych na świecie, kusząc odwiedzających z różnych sektorów do swoich wybrzeży, aby doświadczyć tego, co "obowiązkowa" destynacja ma do zaoferowania.

Chociaż oficjalne dane nie zostały jeszcze opublikowane, to dane Statista przewidują, że ponad 11,95 osób podróżowało z całego świata do emiratu w 2014 roku, co stanowi wzrost z 11,12 mln w 2013 roku - co pokazuje, że atrakcyjność Dubaju jako destynacji turystycznej jeszcze wzrosła.

Jako miejsce słynące z superlatyw, takich jak największy na świecie drapacz chmur i największe centrum handlowe, nie jest zaskakujące, że ludzie przyjeżdżają do jego brzegów, aby zobaczyć jego wspaniałe osiągnięcia, ale co sprawia, że ludzie wracają tam rok po roku?


Hotele

Dubaj jest domem dla jednych z najbardziej okazałych i luksusowych hoteli na świecie, oferujących gościom pięciogwiazdkowe doświadczenia podczas pobytu.

Turyści mają do wyboru pobyt w różnych częściach emiratu w zależności od tego, czego szukają, co oznacza, że osoba może odwiedzić Dubaj wiele razy i wciąż odkrywać coś nowego w zależności od tego, gdzie dokładnie zdecyduje się zakwaterować.

Możesz wybrać hotel nad wodą i budzić się codziennie na złotych piaskach lub zatrzymać się w Ras Al Khaimah, aby otoczyć się zapierającym dech w piersiach tłem surowych gór i inspirującej linii brzegowej.

Hotele w Dubaju są jednym z głównych powodów, dla których Dubaj jest tak popularny wśród turystów, zarówno tych nowych, jak i powracających.


Kosmopolityczny styl życia połączony z lokalną kulturą

Dubaj jest idealnym połączeniem kosmopolitycznego miasta z tradycyjnymi aspektami lokalnej kultury. W Dubaju panuje atmosfera energii i dobrego nastroju, niezależnie od tego, gdzie się udasz, czy to w celu obejrzenia fantastycznych pokazów sztucznych ogni, czy odwiedzenia lokalnych rynków.

Od tradycyjnych restauracji serwujących lokalne potrawy po bogate możliwości rozrywki, Dubaj ma coś do zaoferowania każdemu.

Ponadto, kolorowe i tętniące życiem souki w emiracie oferują turystom prawdziwy smak tradycyjnego Dubaju i pozwalają im spróbować swoich sił w handlu wymiennym, aby kupić prezenty dla siebie lub dla tych, którzy wracają do domu.


Światowej klasy zakupy

Jak już wcześniej wspomniano, Dubaj jest domem dla największego na świecie centrum handlowego, więc byłoby zaniedbaniem nie wspomnieć o obiektach handlowych emiratu, które są znane na całym świecie. Centra handlowe są nowoczesne, klimatyzowane i wyposażone w najnowszą modę.

W sklepach detalicznych znajdujących się w regionie można znaleźć nie tylko ulubione i popularne marki, ale można również doświadczyć rynków złota, które oferują platynę, diamenty i okazjonalnie srebro po cenach tańszych niż te, które można znaleźć w Wielkiej Brytanii.


Jest mnóstwo do zrobienia

Gdzie indziej na świecie można w jednej chwili jeździć na nartach po prawdziwym śniegu, a w następnej na wydmach? To niemożliwe, aby spróbować wszystkiego, co Dubaj ma do zaoferowania podczas jednej wycieczki, dlatego ludzie wracają tu wciąż i wciąż.

Odwiedzający mogą podziwiać nowoczesną i piękną arabską architekturę, odkrywać historię i kulturę emiratu, pływać z delfinami, jeździć na wielbłądzie po pustyni, cieszyć się dniem w parku wodnym, wyruszyć na przygodę balonem na ogrzane powietrze i wiele więcej.

Turyści są rozpieszczani wyborem, kiedy odwiedzają Dubaj i mogą mieć listę rzeczy, które chcą zrobić, ale może to zająć kilka wycieczek, aby zakończyć.


Artykuł powstał dzięki portalowi locationsfinder.com/ae - wyszukiwarce miejsc zlokalizowanych w Dubaju oraz Emiratach Arabskich