Hobby

Co warto wiedzieć o automatycznych testach oprogramowania?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:Oprogramowanie, które ma wkrótce trafić do docelowego użytkownika wymaga przetestowania. Poza testami manualnymi bardzo powszechnie, szczególnie przy większych projektach, wykorzystuje się testy automatyczne. Co warto o nich wiedzieć?


Na czym polegają testy automatyczne?

Testy automatyczne, w odróżnieniu od manualnych, nie są przeprowadzane przez ludzi, a przez gotowe skrypty. Rola testera ogranicza się natomiast do stworzenia tych ostatnich. Oznacza to w praktyce, że tester musi przewidzieć, jakie obszary oprogramowania wymagają sprawdzenia i jakie niedociągnięcia mogą się tam pojawić.

Jakie są główne zalety testów automatycznych?

Główną zaletą testów automatycznych jest oszczędność czasu. Skrypty wykonują te same zadania znacznie szybciej niż programiści. Im projekt jest większy, tym testy automatyczne stają się bardziej opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. Ponadto w obszarze, który zostaje poddany testowaniu eliminuje się ryzyko ludzkiego błędu. Jedynymi wadami testów automatycznych jest brak możliwości dokładnego sprawdzenia narzędzia pod kątem user experience, a także mniej dokładne raportowanie.

W jakich sytuacjach wykorzystuje się testy automatyczne?

Ze względu na powyższe, testów automatycznych nie wykonuje się w każdym przypadku. Lepiej sprawdzają się jako narzędzie przeznaczone do testów obciążeniowych, wydajnościowych i funkcjonalnych. Testy automatyczne pozwalają z łatwością wykonywać wszystkie powtarzalne zadania. Jeżeli zaś chodzi o teksty eksploracyjne i testy użyteczności, wciąż pozostają one domeną testerów manualnych.

Kto może przeprowadzać testy automatyczne?

O ile testy manualne nie zawsze muszą być wykonywane przez wykształconych programistów, automatyczne testy oprogramowania wymagają ich wsparcia. To do znającego kod testera należy przecież napisanie skryptu, dzięki któremu dokładne przetestowanie nowego oprogramowania będzie możliwe.

Jak zatrudnić dobrych testerów automatycznych?

Niektóre firmy z branży IT nie zatrudniają na stałe testerów o określonym profilu, jednak taka potrzeba zachodzi przy niektórych projektach. Jak znaleźć na rynku dobry i zgrany zespół testerów bez konieczności prowadzenia długich rekrutacji i szkoleń? Rozwiązaniem jest wówczas body leasing, a taką usługę oferuje w Polsce na przykład firma Craftware – https://craftware.pl/.Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów