Porada

Bezpieczeństwo bram garażowych - jaką brame wybrać?Wybór i montaż bramy garażowej to jedno. Czym innym jest wybór i montaż bramy garażowej, która zapewni naszemu dobytkowi maksymalne bezpieczeństwo, a tym samym pozwoli nam spać spokojnie. Jakie cechy powinny posiadać bezpieczne bramy garażowe?

Pierwsza z nich nasuwa się praktycznie sama – brama garażowa powinna być wykonana z solidnego materiału. Niezastąpione są w takiej sytuacji odpowiednio grube metale – zależność jest wprost proporcjonalna – im grubsze bramy garażowe, tym bardziej odporne na wszelkie próby włamania i siłowego otwarcia.

Warto zainwestować też w specjalne, dodatkowe wzmocnienia, które wzmocnią konstrukcję i mocowanie bramy garażowej. Bardzo popularnym rozwiązaniem są np. metalowe rygle. Najczęściej producenci oferują możliwość zintegrowania rygli z systemem automatyki bramowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik nie musi każdorazowo pamiętać o uaktywnianiu i dezaktywacji dodatkowych zabezpieczeń – wszystko dzieje się automatycznie, wraz ze zwykłym otwieraniem i zamykaniem bramy.

Bramy garażowe wyposażone w systemy automatyki posiadają najczęściej dodatkowe funkcje, takie jak np. możliwość wytworzenia dodatkowego oporu w przypadku próby siłowego sforsowania konstrukcji. W nowoczesnych bramach garażowych mamy do czynienia z oporem wytrzymującym siłę 1 tony.

Warto pamiętać, że wszystkie wymienione systemy są stuprocentowo skuteczne jedynie w przypadku prób włamania z użyciem stosunkowo prostych narzędzi, takich jak łomy. Jeśli mamy do czynienia z nieco bardziej wyrafinowanym atakiem, systemy zabezpieczeń skutecznie utrudnią jednak wszelkie próby wtargnięcia na naszą posesję.