Porada

TOP 5 atrakcji dla dzieci w DaniiTOP 5 atrakcji dla dzieci w Danii

Planujesz wyjazd z dziećmi do Skandynawii? Jeśli zastanawiasz się nad tym, które państwo odwiedzić w pierwszej kolejności, polecamy Danię – w kraju Andersena znajdziesz nie tylko słynny Legoland, lecz również wiele innych atrakcji dla dzieci i całych rodzin. Sprawdź nasze propozycje, zarezerwuj prom do Skandynawii i wybierz się na niezapomniane wakacje do Danii!


Legoland

Zacznijmy od najpopularniejszej duńskiej atrakcji, czyli najstarszego na świecie Legolandu, który został otwarty 7 czerwca 1968 roku w Billund. To właśnie w tym mieście Ole Kirk Christiansen założył przedsiębiorstwo zabawkarskie, które stało się znane na całym świecie. Legoland to park rozrywki w całości poświęcony klockom Lego – wizyta tam jest atrakcją nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych, którzy w dzieciństwie układali Lego lub nadal kolekcjonują modele duńskiego producenta. W Legolandzie nie ma miejsca na nudę, a każdy znajdzie tam coś dla siebie. Jedną z największych atrakcji jest zbudowany z ponad 20 milionów klocków Lego Miniland, czyli park miniatur, w którym możemy podziwiać wiele słynnych budynków, takich jak Burj Khalifa, Statua Wolności, dzielnica portowa Nyhavn czy stadion drużyny FC København. Są tam również kolejki górskie, ścianki wspinaczkowe, nawiedzony dom, a nawet mini oceanarium. Bilety warto kupić jednak z wyprzedzeniem.

Lego House

Jeśli Legoland to za mało (lub za dużo), zawsze możecie się wybrać do Lego House, który również znajduje się w Billund. Jest to odrębna atrakcja dająca dostęp do 25 milionów klocków Lego! Lego House zajmuje powierzchnię 12 000 m2 i zapewnia rozrywkę osobom w każdym wieku. Nadrzędnym celem tego miejsca jest nauka przez zabawę, do czego zobowiązuje nazwa klocków (duńskie leg godt oznacza „baw się dobrze”). Przestrzeń jest podzielona na strefy kolorystyczne, a każda z nich rozwija inne umiejętności: żółta skupia się na wyrażaniu emocji, niebieska na rozwiązywaniu problemów i radzeniu sobie z wyzwaniami, zielona stymuluje umiejętności społeczne, a czerwona skupia się na kreatywności i rozwijaniu umiejętności fizycznych. Dzieci w wieku 0–2 lat wchodzą tam za darmo.

Ogrody Tivoli

Położone w centrum stolicy Ogrody Tivoli to jeden z najstarszych i najchętniej odwiedzanych parków rozrywki na świecie – nawet sam Michael Jackson był zainteresowany kupnem tego obiektu. Otwarte w 1843 roku Tivoli zapewnia rozrywkę dla całej rodziny. Znajdziemy tam karuzele, łódki, samochodziki, kolejki, roller coastery i wiele innych atrakcji. Oprócz tego można spędzać tam czas w pięknych ogrodach, udać się na koncert lub występ grupy teatralnej czy skorzystać z oferty gastronomicznej. Dzięki szerokiej ofercie Ogrody Tivoli to zarówno atrakcyjne miejsce dla dzieci, jak i przestrzeń dla całej rodziny.

Experimentarium

W dzielnicy Hellerup na przedmieściach Kopenhagi znajduje się jedna z najciekawszych atrakcji dla dzieci w całej Danii – mowa o istniejącym od 1991 roku Experimentarium, czyli centrum nauki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w którym można odkrywać świat poprzez naukę i technologię. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie trzeba znać angielskiego ani duńskiego, by skorzystać z oferty Experimentarium. Nauka odbywa się tutaj przez doświadczanie, które jest językiem uniwersalnym dla wszystkich ludzi. W 2018 roku Magazyn Time umieścił Experimentarium na liście 100 Najlepszych Miejsc, do których warto podróżować.

Błękitna Planeta

Akwarium Błękitna Planeta (Den Blå Planet) znajduje się na przedmieściach Kopenhagi i jest największym obiektem tego typu w Europie Północnej. Błękitna Planeta oferuje dzieciom i dorosłym możliwość podwodnej podróży dookoła świata i zobaczenia z bliska tysięcy ryb oraz stworzeń morskich w 48 akwariach wypełnionych łącznie 7 milionami litrów wody. W obiekcie odbywają się pokazy i cyfrowe wystawy, a odwiedzający mogą nie tylko podziwiać morskie stworzenia, lecz również korzystać z ekranów dotykowych i gier interaktywnych. W akwarium znajduje się również restauracja serwująca dania kuchni nordyckiej, w której można odpocząć po zwiedzaniu.

Jak podróżować z dziećmi za granicę?

Nie ulega wątpliwości, że z dziećmi najwygodniej podróżuje się samochodem – wybierając ten środek transportu, można wziąć ze sobą wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, zabawki, wózek czy składane łóżeczko. Jeśli chcesz pojechać do Danii samochodem, polecamy rejsy wycieczkowe do Skandynawii z Unity Line. Są to wycieczki ze Świnoujścia do Ystad lub Trelleborga. Ze szwedzkiego portu można w łatwy sposób dostać się do Danii, jadąc do Malmö, a następnie Mostem nad Sundem do Kopenhagi. Rejs promem do Skandynawii to także dodatkowa atrakcja dla dzieci (niezależnie od wieku).


Najnowsze porady i artykuły:

Odzież motocyklowa zapewnić musi bezpieczeństwo motocyklisty, chroniąc jego ciało przed urazami w razie niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Jak skutecznie osuszyć dom po powodzi - praktyczny przewodnik

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej wyposażone są w suszarki bębnowe, które znacząco ułatwiają codzienne pranie, oferując wygodę i oszczędność czasu.

Osoby, które dopiero planują zakup rolet do swojego domu, często są zdziwione, gdy dowiadują się o istnieniu rolet wolnowiszących. Tak przywykliśmy już do różnego rodzaju rolet montowanych bezpośrednio na ramie okiennej, że zapominamy

W dzisiejszych czasach, gdy technologia staje się integralną częścią życia codziennego...

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób mieszka w małych przestrzeniach, co wymaga kreatywnego podejścia do aranżacji wnętrz.

Dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy to klucz do uzyskania harmonijnego i stylowego wyglądu.

W dzisiejszym świecie technologia odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia osób z ubytkiem słuchu.

Wczesne planowanie to klucz do tanich wakacji. Zarezerwowanie lotów i zakwaterowania