Blog

Must-have narzędzia mobilne dla każdego podróżnikaMust-have narzędzia mobilne dla każdego podróżnika
 

Któż z nas nie lubi podróżować i poznawać nowe miejsca? To niezwykle przyjemne hobby musi być jednak poprzedzone dobrym planowaniem, aby zarówno podróż w określone miejsce, jak i sam pobyt były udane. Dlatego warto wybrać odpowiednie narzędzia mobilne. Warto poznać te, które są absolutnym must have.

Strony i aplikacje do zamawiania tanich biletów oraz noclegów 

Niezależnie od tego, czy wybierasz podróże krajowe, czy zagraniczne, najszybszym sposobem dostania się w wybrane miejsce jest podróż lotnicza. Oczywiście w tym przypadku trzeba odpowiednio wcześniej zabukować bilet, aby móc skorzystać z dobrej oferty cenowej. Warto skorzystać z platformy, gdzie jest dostęp do linii lotniczych oferujących najkorzystniejsze warunki. Tanie bilety lotnicze są dostępne nawet za cenę ok. 100 zł, gdy chcesz się wybrać np. z Gdańska do Sztokholmu. Wiele ciekawych ofert widocznych w jednym miejscu to szansa dla każdego podróżnika znalezienia kolejnego interesującego miasta do zwiedzania. Dobrze jeśli w ramach tej samej platformy można dodatkowo zarezerwować nocleg. Dzięki temu nie trzeba szukać ofert hoteli czy hosteli na innych stronach i można mieć dostęp do wszystkich rezerwacji w jednym miejscu w ramach założonego konta.           

Aplikacje polecające restauracje 

article-thumb-17


Koszty podróży można także ograniczać, korzystając z innych aplikacji. Przydatne są na pewno te, w ramach których podróżnicy polecają i oceniają odwiedzone restauracje. Na podstawie rankingu można wybrać lokal, który ma najlepsze opinie, sprawdzić menu, czy nawet obejrzeć zdjęcia dań. Co więcej, taką aplikację można przejrzeć jeszcze przed wyjazdem, aby zaznaczyć miejsca, które będzie się chciało odwiedzić, by np. skosztować miejscowych specjałów czy określonej kuchni. Wśród popularnych aplikacji tego rodzaju można wymienić TripAdvisor, UberEats czy też Glovo. Dla wegan czy wegetarian polecana jest aplikacja HappyCows, gdzie można znaleźć restauracje, które oferują tego rodzaju kuchnię.          

Aplikacje ułatwiające poruszanie się po mieście, a także płatności i przewalutowanie 

article-thumb-18

Podróżując czy to po kraju, czy za granicę, warto również mieć zainstalowaną w swoim smartfonie aplikację, która ułatwia poruszanie się po mieście. Aplikacje takie jak Google Maps czy Road to Rio umożliwiają znalezienie drogi do konkretnego miejsca, czy to pieszej, czy też za pośrednictwem środka transportu takiego jak metro, pociąg, tramwaj, taksówka czy uber. Dzięki nim można znaleźć najszybszą czy też najtańszą trasę. Łatwiej też zaplanować dzień zwiedzania. Oczywiście warto zainstalować aplikację z polecanymi atrakcjami, gdzie można zakupić bilety elektroniczne czy też dokonać rezerwacji w miejscach tłumnie odwiedzanych. Do takich aplikacji należy choćby GetYourGide. Kiedy dużo podróżuje się za granicę w miejsca, gdzie obowiązują różne waluty, trudno za każdym razem udawać się do kantoru i wymieniać pieniądze, gdyż zajmuje to sporo czasu. Znacznie lepiej jest zainstalować aplikację i założyć konto, które pozwoli na dostęp do środków i ich przewalutowanie bez konieczności odwiedzania punktów stacjonarnych. 

Korzystając z powyższych narzędzi mobilnych, można jeszcze bardziej cieszyć się podróżą. Nie trzeba marnować czasu na błądzenie i poszukiwanie punktów informacyjnych czy też prosić o pomoc mieszkańców miasta. Samo przygotowanie do podróży jest także znacznie szybsze, bo można mieć dostęp do wszelkich informacji na temat biletów i noclegów w jednym miejscu. 

     


Najnowsze porady i artykuły:

Odzież motocyklowa zapewnić musi bezpieczeństwo motocyklisty, chroniąc jego ciało przed urazami w razie niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Jak skutecznie osuszyć dom po powodzi - praktyczny przewodnik

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej wyposażone są w suszarki bębnowe, które znacząco ułatwiają codzienne pranie, oferując wygodę i oszczędność czasu.

Osoby, które dopiero planują zakup rolet do swojego domu, często są zdziwione, gdy dowiadują się o istnieniu rolet wolnowiszących. Tak przywykliśmy już do różnego rodzaju rolet montowanych bezpośrednio na ramie okiennej, że zapominamy

W dzisiejszych czasach, gdy technologia staje się integralną częścią życia codziennego...

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób mieszka w małych przestrzeniach, co wymaga kreatywnego podejścia do aranżacji wnętrz.

Dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy to klucz do uzyskania harmonijnego i stylowego wyglądu.

W dzisiejszym świecie technologia odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia osób z ubytkiem słuchu.

Wczesne planowanie to klucz do tanich wakacji. Zarezerwowanie lotów i zakwaterowania