Zakroczymskie miasteczko w ogóle nie jest miejscem turystycznym, choć posiada kilka atrakcji, które sprawiają, że pobyt w Zakroczymiu jest bardzo udany. Można go po prostu odwiedzić ze względu na korzystne położenie w pobliżu Warszawy (można wybrać się na krótką wycieczkę do Warszawy podczas pszczelarstwa w Zakroczymiu) oraz kilka innych ciekawych miejsc, m.in. barokowy klasztor kapucynów wzniesiony w 1758 roku. Położony na malowniczym, wysokim brzegu Wisły Zakroczym polecany jest każdemu w poszukiwaniu miłej, relaksującej atmosfery.
Dużą atrakcją turystyczną jest duża liczba wąwozów na obrzeżach Zakroczymia, obszar ten znany jest jako kraina wąwozów. Zostały wyrzeźbione przez lodowce tysiące lat temu, a niektóre z nich są obecnie uważane za pomniki przyrody. Siedzący nad miastem gotycko-renesansowy kościół Podwyższenia Krzyża został po II wojnie światowej przebudowany cegłami, kamieniami polnymi, kulami armatnymi i młynem. Ołtarz dobrze zachowanej kaplicy św. Barbary pochodzi prawdopodobnie z przełomu XIV i XV wieku.
Na rynku miejskim znajduje się ciekawy pomnik zwany Latarnią Morską. Został tam umieszczony w okresie międzywojennym jako symbol niepodległości, dla upamiętnienia tych, którzy walczyli w Powstaniu Styczniowym 1863 roku. Jeszcze innym zabytkiem Zakroczymia jest Fort 1. Podobnie jak inne forty w okolicy, został wybudowany w latach 1878-1880 i zmodernizowany w latach 1912-1914. Po wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia 1944 r. do Zakroczymia przywieziono ze stolicy mężczyzn w wieku od 14 do 60 lat, uwięzionych w Forcie 1. Mieszkańcy Zakroczymia udzielali pomocy więźniom zagrożonym własnym życiem.
Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!
Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!