Na rynku, naprzeciw wschodniej fasady ratusza, znajduje się kamienny gildia szewców i piekarzy chleba z XIII wieku. W drugiej połowie XIX wieku rozebrano wschodnią część budynku. Jest to jeden z trzech zabytkowych kamienic zachowanych na rynku, pozostałe to kamienica Agata oraz ławki Chleba i Gildii Buty. Duża część pierwotnej zabudowy miejskiej została zniszczona w czasie wojny w 1945 roku. W latach 60-tych i 70-tych w miejsce zburzonych budynków wzniesiono charakterystyczne, wyboiste, wielopiętrowe budynki mieszkalne.
Budowę pałacu we Lwówku Śląskim zainicjował książę Fryderyk Wilhelm Konstantin Hermann Thassilo z Hohenzollern-Hechingen. Został wzniesiony w latach 1850-52. W latach 60-tych wybudowano wozownię i stajnię. Po śmierci księcia Fryderyka pałac przeszedł w ręce linii Hohenzollern-Sigmaringen.
Pałac należał do księcia von Hohenzolern zu Düsseldorf, a następnie do hrabiego Augusta con Nostitz z Zobten, który sprzedał go władzom powiatu. Obecnie jest siedzibą powiatu lwowskiego.
Tylko 5 minut dzieli Cię od założenia własnej wizytówki na CityOn.pl do której masz dostęp 24 godziny 7 dni w tygodniu! Zarejestruj się lub poznaj zalety Naszego portalu!
Podziel się z Naszymi użytkownikami unikatowymi zdjęciami z Twojego miasta, filmami wideo oraz zdjęciami. Skontaktuj się z Nami a resztę zrobimy za Ciebie!