Porada

5 stadionów, które musisz odwiedzić w Polsce5 stadionów, które musisz odwiedzić w Polsce

Czy polskie stadiony warto odwiedzić? Jest tu trochę obiektów z długą historią i wiele nowoczesnych. Te drugie tworzono z myślą o potrzebach naszych czasów. Poza boiskiem muszą więc być wyposażone w specjalne strefy relaksu i rozrywki.

  Stadiony goszczą u siebie wszelkich artystów oraz są miejscem targów i podobnych imprez. Mimo to na codzień wciąż żyją sportem. Można tu trafić na muzea drużyn i sklepy z gadżetami - koszulkami, kubkami, piłkami… Wszystko w lokalnych barwach.

Oto kilka przykładów, które warto zwiedzić. Stadiony są jednak w wielu polskich miastach i warto rozglądać się za nimi podczas wycieczek. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania muzeów i obiektów historycznych.

 

Jeszcze coś dla mieszkańców okolic - warto rozglądać się za regularnymi inicjatywami i zajęciami organizowanymi na stadionach.

 

Stadion Śląski - Chorzów

Decyzja o budowie stadionu zapadła w 1950 roku. 6 lat później był on już gotowy do użytku. Poza eventami sportowymi, stadion gościł takie gwiazdy jak Iron Maiden czy U2. W latach 90 był najbardziej popularną polską sceną wielkich koncertów.

Przy okazji warto wspomnieć, że zanim zaczęła się era comeon.pl i innych zakładów online, obstawianie nie było do końca legalne. Zmieniło się to właśnie w roku 1956 wraz z powstaniem Totalizatora Sportowego. „Kocioł Czarownic” został więc wybudowany w przełomowym momencie dla fanów sportu.

Obecnie stadion jest największym obiektem lekkoatletycznym w Polsce.

 

PGE Narodowy - Warszawa

Stadion powstał przy okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Jest obecnie jednym z najbardziej znanych obiektów w stolicy. Jest też świetnie widoczny z brzegów Wisły. Historia stadionu ma lepsze i gorsze momenty. Do tych gorszych należy chociażby incydent, gdy podczas meczu zawodników zaskoczył deszcz, a zamykany dach okazał się zupełnie nieprzydatny, czego skutkiem było zalanie murawy.

Był to na szczęście jeden z niewielu incydentów ze stadionem w roli głównej. Zazwyczaj obiekt sprawdza się świetnie. Jest miejscem wielu eventów, z przewagą wszelkiego rodzaju targów, np. roślin, design.

Dzięki nietypowemu projektowi i odpowiedniemu dla stadionu rozmiarowi PGE Narodowy nie daje się przeoczyć, szczególnie w nocy, gdy zdobią go falujące światła. Na szczęście nie brak mu estetyki i dobrze wpisuje się w krajobraz.

Obraz2-1 

Pixabay

 Polsat Plus Arena Gdańsk

Oto kolejny stadion zbudowany na UEFA EURO 2012 (dodajmy też, że został wybudowany najszybciej). W mediach obiekt bardzo często pojawia się przy okazji koncertów. Przez osoby niezwiązane ze sportem może być wręcz kojarzony głównie z muzyką i podobnymi wydarzeniami.

Odbywają się tu też mniej oczywiste imprezy jak Planszowa GDArena czy Holi Święto Kolorów. Na terenie Areny znajdują się Escape Roomy, zamknięty plac zabaw dla dzieci, trampoliny, paintball elektroniczny, muzeum Lechii Gdańsk i wiele innych. Nie sposób się tu nudzić. Warto też zarezerwować sobie dzień lub dwa, by na spokojnie wypróbować atrakcje.

 

Stadion Legii - Warszawa

Przed powstaniem PGE Narodowego najbardziej znanym warszawskim stadionem była Legia. Wciąż jest on aktywnie użytkowany. Na stadionie można zwiedzić Muzeum Legii, kupić trochę klubowych pamiątek lub wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez klubową fundację.

Jeśli nie wiesz, czy zwiedzanie stadionów to twój typ rozrywki, możesz wybrać się na zwiedzanie wirtualne z poziomu swojej przeglądarki.

 

Atlas Arena - Łódź

Rozmiar obiektu pozwolił na wydzieleniu tu stref dla wydarzeń sportowych i artystycznych. Zarząd stadionu deklaruje, że konstrukcja pozwoliła uzyskać bardzo ograniczony pogłos, co szczególnie wpływa na wrażenia z koncertów. Na stadionie można też ulokować lodowisko lub basen. Można śmiało powiedzieć, że Atlas Arena jest gotowa na wszystko!

 


Najnowsze porady i artykuły:

Odzież motocyklowa zapewnić musi bezpieczeństwo motocyklisty, chroniąc jego ciało przed urazami w razie niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

Jak skutecznie osuszyć dom po powodzi - praktyczny przewodnik

Współczesne gospodarstwa domowe coraz częściej wyposażone są w suszarki bębnowe, które znacząco ułatwiają codzienne pranie, oferując wygodę i oszczędność czasu.

Osoby, które dopiero planują zakup rolet do swojego domu, często są zdziwione, gdy dowiadują się o istnieniu rolet wolnowiszących. Tak przywykliśmy już do różnego rodzaju rolet montowanych bezpośrednio na ramie okiennej, że zapominamy

W dzisiejszych czasach, gdy technologia staje się integralną częścią życia codziennego...

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób mieszka w małych przestrzeniach, co wymaga kreatywnego podejścia do aranżacji wnętrz.

Dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych do kształtu twarzy to klucz do uzyskania harmonijnego i stylowego wyglądu.

W dzisiejszym świecie technologia odgrywa kluczową rolę w poprawie jakości życia osób z ubytkiem słuchu.

Wczesne planowanie to klucz do tanich wakacji. Zarezerwowanie lotów i zakwaterowania