Blog

Wewnętrzna mądrość - jak ją rozbudzićWewnętrzna mądrość - jak ją rozbudzić

 Rytuał ten najlepiej uczynić podczas pełni Księżyca. W dzień przygotuj 4 świece: czerwoną (ogień), zieloną lub brązową (ziemia), żółtą (powietrze) i niebieską (woda).


Świece ustaw w kwadrat tak, aby w prawym górnym rogu była świeca czerwona, w lewym górnym rogi zielona lub brązowa. W prawym dolnym rogu ma stać świeczka żółta, a w lewym niebieska. Cztery kadzidła pieprz Cayenne (ogień), goździki (ziemia), mirra (powietrze) i lilia (woda.). Jeżeli używasz kadzideł, przygotuj kadzielnicę i postaw ją na środek świecowego kwadratu. Jeżeli kadzidełka, to ustawiasz je pośrodku między świecami, w taki sposób, aby za świecą ognia stało kadzidełko ognia. Do tego dodatkowo potrzebna będzie zapalniczka, magnetofon i kaseta z nagraniem słów, które pisane są kursywą.

Gdy zapanuje zmrok, usiądź przy stole i przez chwilę się relaksuj. Teraz najpierw podpal świeczkę czerwoną, potem zieloną lub brązową, następnie żółtą i na końcu niebieską. Jak widać po zapaleniu świecy czerwonej zapalasz świeczki odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. Pogaś wszystkie pozostałe światła. Obserwuj uważnie płomienie świec. Jeżeli płoną równo jasnym płomieniem, nakreśl prawą dłonią w powietrzu znak pentagramu. Kolejny raz uspokój swój umysł, zapal węgiel w kadzielniczce lub poszczególne kadzidełka w takiej kolejności, jak były zapalane świeczki. Włącz magnetofon i powoli zamknij oczy.

„Poprzez światło, dym i wonności stworzyłem magiczny krąg. Stworzyłem triadę. Jestem Trójcą. Teraz dopiero zdaję sobie sprawę, że zostałem stworzony jako człowiek, ale na podobieństwo Boga. Odczuwam to całym sobą. Czuję, jak delikatność mnie przenika, odczuwam, jak wonny dym delikatnie pieści moje zmysły. Gdzieś tam w moim wnętrzu rodzi się maleńkie ziarenko ciepła, które rośnie, na początku nieśmiało, potem coraz szybciej…ciepło z wolna ogarnia całe moje ciało. Jest cicho, ciepło i miło. Zaczynam widzieć, że coś przede mną wyrasta. Podchodzę bliżej i widzę czerwony mur, w którym znajduje się opleciona winoroślą zielona, ciężka furtka. Otwieram ją i przedostaję się na drugą stronę. Nie zamykam furtki i nagle znajduję się na zielonej porośniętej kwiatami łące. Z lewej strony widzę, jak jasna, z początku czerwonawa kula unosi się nad horyzont. Kula powoli zmienia barwę na żółtą, przyroda zaczyna budzić się do życia. Dopiero teraz uświadamiam sobie, że to jest wschód Słońca. Zwracam wzrok na łąkę. Na białym kocu siedzi małe dziecko. Jest do kogoś podobne, nie mogę sobie przypomnieć tylko do kogo… Ależ tak, to małe dziecko, to przecież ja… dziecko się rozgląda, a ja wraz z nim i zaczynamy ponownie poznawać świat, który zawiera mnóstwo nowych cudownych wiadomości. Zaczynamy razem poznawać go na nowo… razem chwytamy atmosferę chwili, bo zdaje się nam, że druga być może się już nie powtórzy. Zaczynam sobie uświadamiać, że jestem tylko małym kółkiem w całym wszechświecie, ale jednocześnie wiem, że teraz jestem również częścią wszystkich rzeczy. Czuję, jak opada ze mnie materialna powłoka, która skrywała moje ciało. Jest mi lekko… Mogę w końcu swobodnie oddychać. Czuję, jak energia wchodzi w głąb mojego ciała i przepełnia mnie siłą i radością… powoli odwracam się, wracam przez furtkę i zamykam ją za sobą. Teraz czuję i wiem, że jestem wolny… Obraz się dziwnie zamazuje i powoli otwieram oczy…”


Na stole palą się świeczki, a dym wraz z zapachami powoli snuje się po pokoju. Teraz przez chwilę się zrealaksuj i powiedz:

„Zwracam się do mojego duchowego opiekuna, który kryje się w każdym skrawku mojego umysłu, aby zawsze prowadził mnie ku mądrości.”

Pozwól świeczkom wypalić się do końca, a kadzidłu, aby wysnuło swoją wonną baśń do końca. Możesz też zapomnieć o całym rytuale. Jest teraz w Tobie, a rezultat zostanie do końca Twojego życia, w postaci subtelnej zmiany Twojej postawy i poglądu na otaczający Świat.


Najnowsze porady i artykuły:

Napój Ayran to tradycyjny napój spożywany od wieków głównie w krajach Bliskiego Wschodu, takich jak Turcja, Armenia i Iran.

Imię Weronika ma swoje korzenie w łacinie i grece, wywodzi się od słowa "vera", oznaczającego "prawda" lub "wiara".

W pulsującym sercu cyfrowego królestwa, gdzie wirtualne i namacalne przeplatają się, Alex został uwikłany w kuszącą sieć zakładów sportowych online.

Podlewanie roślin doniczkowych to jedna z podstawowych czynności w dbaniu o ich zdrowie i dobrą kondycję.

Imię Maciej, noszone przez wiele osób na całym świecie, kryje w sobie zarówno bogactwo historii, jak i wyjątkowe cechy osobowości.

Imię Seweryn, noszone przez wiele osób na całym świecie, kryje w sobie bogactwo historii i symboliki.

Imię Ada nosi ze sobą bogatą historię i symbolikę, która wpływa na życie jego nosiciela. W niniejszym artykule zgłębimy różne aspekty tego imienia,

Biuro księgowe Katowice oraz biuro rachunkowe Katowice to kluczowe punkty wsparcia dla przedsiębiorców działających na terenie tego dynamicznie rozwijającego się miasta. Wybór profesjonalnej firmy zajmującej się księgowością i rachunkowością

Lubaczów jest miastem na Podkarpaciu, które znajduje się bardzo blisko granicy z Ukrainą. To niewielkie miasto liczące niecałe 12 tysięcy mieszkańców. Posiada jednak bardzo bogatą historię, a pierwsze informacje na jego temat pojawiły się już w 1204 roku.