Porada

Panele fotowoltaiczne do domu. Wytwarzaj własny prąd!

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Chcesz rozpocząć produkcję własnego prądu na swoje potrzeby? To sprawdzony sposób, aby zredukować rachunki za energię elektryczną, które ciągle rosną. Jak założyć własną instalację fotowoltaiczną w domu?


Dlaczego fotowoltaika?

O znaczeniu odnawialnych źródeł energii mówi się coraz częściej. Energia ta może być pozyskiwana na wiele sposobów, między innymi z promieniowania słonecznego docierającego na Ziemię. Promieniowanie słoneczne może być wykorzystane na dwa sposoby – za pomocą paneli słonecznych (solarnych) oraz paneli fotowoltaicznych. Pierwsze z nich dedykowane są do podgrzewania wody użytkowej, natomiast drugie stosowane są przy produkcji prądu. Fotowoltaika jest obecnie stale rozwijającą się dziedziną, a dzięki temu, że jest ona coraz popularniejsza, można obserwować również malejące koszty realizacji instalacji fotowoltaicznych. Już dzisiaj panel fotowoltaiczny 350W można zakupić w cenie poniżej 1000 złotych – ceny rozpoczynają się od około 600-650 złotych. Instalacje fotowoltaiczne to bardzo dobry wybór dla osób, które chciałyby płacić niższe rachunki za prąd. To propozycja skierowana zarówno do osób prywatnych, jak również do firm. Dzięki dodatkowym dofinansowaniom inwestycja w fotowoltaikę może zwrócić się jeszcze szybciej!

Co składa się na instalację fotowoltaiczną?

W Polsce, a także w innych krajach na świecie stosuje się najczęściej instalacje fotowoltaiczne, które podłączane są do sieci energetycznej, czyli tak zwane instalacje on-grid. W tym przypadku wyprodukowany prąd, który nie może być wykorzystany przez producenta, jest oddawany do sieci. Może być on potem pobrany, co zliczane jest na specjalnym liczniku. W rezultacie maleją rachunki za energię.

Aby zacząć wytwarzać własny prąd, konieczne jest przygotowanie odpowiedniej instalacji. Składają się na nią różne elementy, do których zalicza się:

  • panele fotowoltaiczne, na przykład popularny panel fotowoltaiczny 350W, które mocowane są na dachu budynku lub na specjalnych konstrukcjach

  • inwerter, czyli falownik – urządzenie to odpowiedzialne jest za przemianę prądu stałego na zmienny

  • licznik – stosuje się specjalne liczniki dwukierunkowe, które zliczają prąd oddany do sieci energetycznej i pobrany z niej

  • okablowanie – łączy ze sobą wszystkie elementy instalacji

Osoby zainteresowane wykonaniem na swoim domu czy w firmie instalacji fotowoltaicznej mogą zrobić to z pomocą specjalistycznych firm, które oferują w tym zakresie profesjonalną obsługę – projektowanie, dobór odpowiednich elementów, montaż, serwis. Adresy dostępne są online.Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów