Porada

Najlepsze sposoby na tanie ubezpieczenie autaNajlepsze sposoby na tanie ubezpieczenie auta

artykuł sponsorowany


Niewątpliwie posiadanie własnego auta daje swobodę i ułatwia człowiekowi szybkie załatwienie wielu spraw. Łatwe i wygodne przemieszczanie się z punktu do punktu jednak ma swoją cenę. Koszt posiadania własnego samochodu to nie tylko cena jego zakupu czy paliwa, ale także przeglądy, naprawy i przede wszystkim ubezpieczenie. Co zrobić, by nie przepłacać za polisę? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Co ma wpływ na cenę ubezpieczenia?

Przede wszystkim, żeby wiedzieć, jak obniżyć koszt polisy, należy znać kryteria, jakie są brane pod uwagę podczas jej wyceniania. Choć mogą się one różnić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, to zazwyczaj będą mieć wpływ na cenę takie czynniki jak:

       Wiek kierowcy (młodzi kierowcy posiadają zwyżkę, gdyż statystycznie to właśnie oni powodują najwięcej wypadków);

       Doświadczenie kierowcy w prowadzeniu aut, a co za tym idzie posiadanie zniżek za bezszkodową jazdę;

       Miejsce zamieszkania;

       Sposób garażowania;

       Marka i model auta;

       Rodzaj i pojemność silnika;

       Wiek i przebieg auta.

Podczas ustalania ceny ubezpieczenia oczywiście o wiele więcej rzeczy będzie branych pod uwagę.

Jak obniżyć cenę ubezpieczenia?

Żeby obniżyć koszty użytkowania auta, niestety nie możesz całkowicie zrezygnować z posiadania ubezpieczenia. Polisa OC jest obowiązkowa dla wszystkich właścicieli pojazdów mechanicznych, bez względu na to czy korzystają z nich regularnie, czy większość czasu są one nieużywane. Za brak ubezpieczenia OC grożą wysokie kary. W przypadku samochodu osobowego, powyżej 14-dniowa luka między ubezpieczeniami,  kosztuje prawie 7 tysięcy złotych. Wielu kierowców decyduje się nie tylko na polisę OC, ale także rozszerzenia w postaci AC, NNW i assistance. Dzięki nim zakres ochrony jest znacznie szerszy, niestety kosztują niemało. Jeśli ceny ubezpieczeń Cię przytłaczają, możesz skorzystać z porównywarki cen ubezpieczeń, dzięki której szybko otrzymasz zestawienie ofert z różnych towarzystw ubezpieczeniowych, co w znacznym stopniu ułatwia podjęcie najkorzystniejszej decyzji. Różnice pomiędzy ofertami mogą sięgać nawet kilkuset złotych. Może się okazać, że wybierając najkorzystniejszą ofertę, otrzymasz pełny pakiet w cenie samego OC w innej firmie. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej opcji. Obniżyć koszt polisy przede wszystkim mogą zniżki za bezszkodową jazdę. Niestety, by osiągnąć pełną pulę, trzeba co najmniej kilka lat prowadzić auto bez żadnej szkody w ruchu drogowym. Rabaty za bezszkodową jazdę to nawet 60%, dlatego jeśli nie posiadasz swoich zniżek, warto dopisać innego kierowcę, który je posiada, jako współwłaściciela. Niestety w razie szkody powstałej w wyniku ruchu Twojego pojazdu, traci on swoje zniżki. Na całe szczęście jest możliwość wykupu ubezpieczenia zniżek, które kosztuje ok. 50 złotych, jednak są jego  różne warianty. Ochrona może obowiązywać jedynie do pierwszej szkody lub do niewielkiej. Czasami też straci się jedynie część z nich. Ciekawe oferty oraz porównywarkę cen, znajdziesz na Najtaniejuagenta.pl (https://najtaniejuagenta.pl/).

Polisa u ubezpieczyciela, z którego już korzystasz – sposób na tańszą polisę?

Czasami może się okazać, że dobrym pomysłem na oszczędności podczas zakupu ubezpieczenia jest wybranie tej samej ubezpieczalni, z której już korzystasz. Może posiadasz np. polisę na dom czy inne kosztowności? Wówczas warto zapytać także u danego ubezpieczyciela o ubezpieczenie auta. Niejednokrotnie ubezpieczalnie oferują dodatkowe zniżki na wykupienie kolejnej polisy. Mogą one wynosić nawet od 5 do 15 %. Czasami na cenę ubezpieczenia może mieć wpływ sam sposób płatności oraz ich częstotliwość. Opłacając polisę np. w comiesięcznych ratach, dochodzą koszty manipulacyjne. Jeśli zapłacisz za rok z góry, może się okazać, że całościowy koszt polisy się zmniejszy. Jest wiele sposobów, które pozwalają obniżyć cenę ubezpieczenia, dlatego, zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się ze szczegółami różnych ofert ubezpieczycieli, by móc wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję.

 artykuł sponsorowanyNajnowsze porady i artykuły:

Szukając najlepszego sposobu na szybką utratę wagi, wiele osób zastanawia się, czy lepiej jest uprawiać bieganie czy jazdę na rowerze.

Szukasz wymarzonego miejsca na luksusowy wypoczynek na słonecznej wyspie Lanzarote?

Wiele osób każdego dnia korzysta z różnych artykułów papierniczych i przyborów piśmienniczych, nie tylko w szkole czy na uczelni, ale również w pracy, a także w domu.

W naszym artykule zastanowimy się nad jednym z częstych zjawisk, które dotyczy spożycia pieczywa i skłania niektóre osoby do zasypiania.

Ziewanie jest naturalną reakcją organizmu, która może być spowodowana różnymi czynnikami. Jedną z przyczyn ziewania jest mechanizm regulujący poziom dwutlenku węgla oraz tlenku azotu we krwi.

Węgiel aktywny, znany również jako węgiel aktywny, to substancja o bardzo dużej powierzchni, która jest stosowana w medycynie od wielu lat.

Gry hazardowe w Internecie to już od dawna codzienność. Ale czy wiesz, że kasyna online ciągle się rozwijają i wykorzystują nowe technologie? Dowiedz się więcej.

Skuteczna organizacja przestrzeni zarówno w domu, jak i w biurze staje się kluczowym elementem efektywności i wydajności. Jednym z narzędzi ułatwiających tę zadanie jest tablica magnetyczna.

Johimbina, znana również jako korzeń johimbina, to związek roślinny pochodzący z kory drzewa z rodzaju Pausinystalia yohimbe, który rośnie w Afryce Zachodniej.