Porada

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę kurierską?

Blog CityOn.pl

Podziel się ze znajomymi:


Wielu Polaków nie wyobraża sobie rezygnacji z usług spedycyjnych. Korzystając z usług kurierskich warto jednak zdecydować się na najlepszą z możliwych ofert. Jakimi kryteriami należy się zatem kierować, aby wybrać najlepszego przewoźnika?


Dobra opinia na polskim rynku

Większość dobrze znanych firm kurierskich, działających w Polsce, ma duże doświadczenie w tego typu usługach, szeroką sieć centrów dystrybucyjnych oraz rozbudowaną flotę. Dzięki temu paczki docierają do adresatów na czas, nie ulegają uszkodzeniu, a obsługa ze strony odbiorcy i dostarczyciela przesyłki jest sprawna i komfortowa. Internet daje użytkownikom możliwość sprawdzenia jakości poszczególnych przewodników, dzięki opiniom dotychczasowych klientów.

Świadomy konsument wybiera cenę

Grono zaufanych i sprawdzonych kurierów jest całkiem spore, ale to ceną za usługę klienci kierują się najczęściej podczas wyboru przewoźnika. Stawki za standardową przesyłkę, która z reguły powinna dotrzeć do adresata w ciągu dwóch dni, potrafią być bardzo zróżnicowane. Zwykle najtańsze będą paczkomaty, ale tradycyjni kurierzy również kierują się odrębnymi cennikami, w których stawka za każdym razem będzie uzależniona od gabarytów przesyłki. Znaczenie ma również odległość. Najtańszy kurier niejednokrotnie jest w stanie zaoferować także usługę w najwyższym standardzie.

Dodatkowe usługi na wagę złota

Zdarza się, że klientowi zależy na błyskawicznym dostarczeniu paczki (np. w ciągu 24 godzin) lub adresat może ją odebrać jedynie w określonej porze dnia. Dość popularna jest gwarancja dostarczenia przesyłki w sobotę. Z kolei paczki o wysokiej wartości najlepiej dodatkowo ubezpieczyć, na wypadek ich uszkodzenia lub zaginięcia. Takie incydenty, w gąszczu tysięcy przesyłek ruszających w podróż po kraju i za granicę każdego dnia, niestety sporadycznie się zdarzają. Szeroki wachlarz dodatkowych usług to kolejne kryterium, którym warto się kierować przy wyborze firmy kurierskiej.

Zróżnicowane potrzeby konsumentów decydują o tym, że trudno wskazać najlepszą firmę kurierską na rynku. Każda ma swoje zalety w postaci ceny lub dodatkowych usług. Z tego względu warto korzystać regularnie z brokerów usług kurierskich, takich jak Sendit. Klient nie musi odwiedzać stron wszystkich przewoźników, bo formularz wypełnia jednokrotnie na stronie brokera. Następnie zyskuje dostęp do propozycji wiodących usługodawców, w dodatku w niższej cenie, która spada wraz ze wzrostem liczby zamówień. W ten sposób klienci biznesowi oraz indywidualni oszczędzają czas i pieniądze, dokonując regularnych wysyłek!


Zobacz inne wpisy:


Jak wyciągnąć kleszcza? Kleszcz - jak go usunąc?

Co robić gdy już znajdziemy wbitego kleszcza? Po pierwsze działać szybko!!! Im szybciej kleszcza wyciągniemy tym mniejsza szansa zarażenia chorobami.

Jak nauczyć się tańca?

Obecnie, w dobie programu „Taniec z gwiazdami”, coraz więcej osób decyduje się na naukę tańca. Jednak nadal wiele osób nie rozpoczyna przygody z tańcem, ze względu na równe blokady i obawy.

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Radość z nowego / otrzymanego / kupionego / wynajętego mieszkania nie może równać się z niczym innym. Większość z nas marzy by wyprowadzić się do swoich czterech kątów.

Jak kupować żywność? Jak kupować jedzenie

Nie daj sobą manipulować! Zawsze na zakupy wybieraj się z pełnym brzuszkiem. Przed zakupami zjedz coś konkretnego - nie wybieraj się na zakupy głodny/a - kupisz bowiem wtedy więcej.

Jak wybrać szkołę i kurs tańca towarzyskiego?

Niektórzy mówią, że taniec towarzyski to: wertykalna frustracja horyzontalnego pożądania. Po części mają rację, bo przecież w tańcu o to chodzi, żeby między partnerką, a partnerem wytworzyła się specyficzna więź. Tak by ona mogła w tańcu rozkwitnąć,

Kiedy należy się udać na wizytę do reumatologa?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami reumatycznymi kości i stawów oraz chorobami zapalnymi tkanki łącznej.

Dom z betonu komórkowego. Wady i zalety

Beton komórkowy charakteryzuje się dobrą izolacyjnością termiczną. Wynika z jego porowatej struktury. Uzyskuje się go w procesie produkcji polegającym między innymi na spulchnianiu pęcherzykami wodoru. Wówczas dodaje się proszek bądź pastę aluminiową.

KONOPIA - Czy jest taka straszna? Podstawowe informacje które musisz znać!

W wielu badaniach zajmowano się znanym wielu palaczom haszyszu i marihuany zjawiskiem wilczego apetytu. Często, gdy dana osoba zaczyna odczuwać działanie THC, natychmiast przemieszcza się w kierunku lodówki, lub zrywa opakowanie z tabliczki czekolady.

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować trawnik na wiosnę?

Choć teorii na ten temat krąży wiele, najlepszym okresem do wykonania pierwszych zabiegów pielęgnacyjnych trawy przypada na okres przełomu marca i kwietnia.

Pomysł na udane wakacje nad morzem

Dokąd udać się na wymarzone wakacje nad morzem? Aby uniknąć rozczarowań, trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcyjności samej miejscowości

Top 10 pomysłów na udane wakacje w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże to jedno z piękniejszych miejsc w kraju. Z tego względu wybranie spośród dziesiątek miejscowości może być niełatwym zadaniem. Szczęśliwie na wybrzeżu mamy prawdziwą perłę, jaką są Międzyzdroje

Cudowne właściwości owoców granatu

Przekazy o cudownych właściwościach owoców granatu powszechnie znane były już w starożytności. Granat czczono wówczas jako owoc wiecznej młodości i płodności, pozwalający zachować dobre samopoczucie i witalność przez lata.

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Kradzież roweru to przykra sytuacja dla każdego właściciela. Oprócz sprzętu o wartości często sentymentalnej, możemy stracić także równowartość dużej sumy pieniędzy, wydanej na sam pojazd i jego doposażenie.


Zobacz więcej artykułów