Porada

Materac czy wersalka - na co się zdecydować, robiąc zakupy w Gdańsku?Materac czy wersalka - co będzie lepszym wyborem?

Niektórzy rezygnują z kupna materaca. Uważają, że duża sofa albo wersalka mogą go zastąpić i posłużyć jako podłoże do spania. Powody takiej decyzji mogą być różne. Niejedna osoba stwierdza, że zakup kanapy będzie bardziej ekonomiczny albo praktyczniejszy. Wybór ten może wynikać także z braku miejsca w mieszkaniu. Ale czy wersalka rzeczywiście może równać się dobremu materacowi do spania? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, warto chwilę zastanowić się nad przeznaczeniem obu tych przedmiotów. Każdy wysokiej jakości materac, szczególnie pochodzący od renomowanego producenta, został tak zaprojektowany, by dbać o zdrowie i komfort użytkownika. Materace są przeznaczone do odpoczynku w pozycji leżącej - zarówno na plecach, jak i na brzuchu oraz na boku. Ich zadaniem jest zapewnianie solidnego podparcia dla całego ciała i utrzymywanie kręgosłupa w jego anatomicznym ułożeniu. 


Materace-Gogw-jak-dobra-materac-dla-osb-z-nadwag

Materace do spania mają też odpowiednią długość - zazwyczaj 200 centymetrów - oraz szerokość, dlatego nadają się do spania w pojedynkę lub z partnerem. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o kanapach czy wersalkach. Powód jest prosty - tego typu meble są przeznaczone do wypoczynku w ciągu dnia, przede wszystkim w pozycji siedzącej. Doskonale sprawdzają się, gdy chcesz usiąść z książką, udać się na kilkuminutową drzemkę albo obejrzeć film z rodziną. Jeśli jednak będziesz używał wersalki jako łóżka, szybko - i zapewne też boleśnie - przekonasz się, że nie takie jest jej przeznaczenie!

Zadbaj o swoje zdrowie oraz komfort!

Czy rodzaj i jakość podłoża do spania rzeczywiście mają tak duże znaczenie? Jak najbardziej! Człowiek spędza na śnie mniej więcej 1/3 całego życia - warto dobrze wykorzystać ten czas! Odpowiedni materac powinien być dostosowany do twoich potrzeb i preferencji. Jak wspomniano wyżej, musi zapewniać dobre podparcie dla całego ciała, zwłaszcza wrażliwych punktów nacisku. Ciekawą opcją są modele termoelastyczne, których wkład jest wykonany z innowacyjnej pianki. Poszukując dobrej jakości materaca w Gdańsku, zwróć uwagę na model Hilding Rumba. Podłoże dopasowuje się zarówno do ciężaru i ułożenia ciała, jak i jego temperatury. Odznacza się optymalną twardością i wysoką sprężystością, a co ważniejsze - zapewnia szereg korzyści prozdrowotnych. Jeżeli zmagasz się ze schorzeniami kręgosłupa, bólami mięśniowymi czy wadami postawy, koniecznie zainwestuj w dobry materac rehabilitacyjny. Pamiętaj, że żadna wersalka nie zadba o twoje zdrowie i komfort tak dobrze, jak certyfikowany wyrób medyczny. 

A co zrobić, jeśli przez jakiś czas musisz spać na sofie? W takim wypadku zaopatrz się w materac nawierzchniowy, który podniesie jakość twojego snu. Dla przykładu model Hilding Bass został wykonany z elastycznej i sprężystej pianki Velvet Touch, przez co zapewnia wyjątkową wygodę i dopasowanie podłoża do ciała. Co zatem lepiej sprawdzi się do spania: materac czy wersalka? Po przeczytaniu tego artykułu chyba nie masz już problemu z odpowiedzią.