Porada

Magnesy na noże - dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?Jednymi z najczęściej wykorzystywanych narzędzi kuchennych są noże. Przygotowywanie potraw bez nich jest wręcz niemożliwe. Często sięgamy po noże z wyższej półki cenowej - wytrzymałe, wysokiej jakości, które mają posłużyć nam przez długie lata. Niestety jednak często nawet te od najlepszych producentów szybko stają się tępe, a na ich powierzchni pojawiają się zarysowania. Najczęstszym powodem tego stanu rzeczy jest nieodpowiednie przechowywanie. Doskonałą alternatywą dla szuflad kuchennych będą magnesy na noże. Czym są i dlaczego warto mieć je w swojej kuchni?


Magnesy na noże - sposób na mechaniczne uszkodzenia

Przy układaniu noży w szufladach nie trudno o ich uszkodzenie. Ocierające się o siebie ostrza powodują liczne zarysowania na powierzchni, a w konsekwencji poważniejsze uszkodzenia. Wybierając magnesy na noże, możemy zapomnieć o tym problemie. Noże nie są już układane jedne na drugich, a obok siebie. Gdy ostrza nie mają ze sobą styczności, ich powierzchnia pozostaje gładka, bez zarysowań. Tym samym wydłużamy żywotność naszych noży kuchennych.

Wygoda użytkowania z magnesami na noże

Wyciąganie konkretnego noża z szuflady - w szczególności, gdy mamy sporą ich kolekcję - często jest trudnym, a nawet niebezpiecznym zadaniem. Chcąc zachować bezpieczeństwo, powoli wyjmujemy noże w poszukiwaniu tego odpowiedniego. Przy magnesach na noże wystarczy jedynie sięgnąć po odpowiednie narzędzie i kontynuować pracę. Wygoda użytkowania noży zawieszonych na magnesie zdecydowanie przyspiesza wszystkie prace w kuchni. Dzięki magnesowi powieszonemu na ścianie mamy zawsze przed oczami poszczególne narzędzia, po które możemy sięgnąć w dowolnej chwili.

Sam magnes na noże prezentuje się w kuchni niezwykle nowocześnie. Sprawdzi się on zarówno w domowej kuchni, jak i w lokalu gastronomicznym.

Magnesy na noże a bezpieczeństwo

Magnes na noże chroni nie tylko ostrza narzędzi przed uszkodzeniami, ale również nasze dłonie. Przy wyciąganiu noży z szuflady nie trudno o skaleczenie, w szczególności, gdy gotujemy w pośpiechu. Magnesy na noże będą polecane w szczególności osobom, które w swojej kolekcji posiadają noże z wyższej półki cenowej, które są szczególnie ostre bądź których kolekcja noży jest naprawdę spora. Magnesy dodatkowo świetnie wyeksponują nasze narzędzia. Posiadają one więc nie tylko walory użytkowe, ale również dekoracyjne. Szczególnie że są potraktowane bezbarwnym lakierem chroniącym przed specyficznymi warunkami panującymi w kuchni - a w szczególności przed wilgocią.